Aktualności 3 gru 13:28 | Redaktor
PESA stała się planem filmowym. Trwają zdjęcia do filmu „Negatyw”

fot. PESA Bydgoszcz SA

W bydgoskich zakładach PESA realizowana jest  druga część zdjęć do filmu fabularnego „Negatyw” w reżyserii Roberta Wichrowskiego. W rolach głównych zobaczymy Michała Gadomskiego (m.in. „Dom zły”, „Drogówka”), Anitę Jancię (m.in. „Dzień kobiet”, „Sztuka kochania”), Wojciecha Chorążego oraz Małgorzatę Pieczyńską, Annę Próchniak i Jakuba Wesołowskiego. Autorem zdjęć jest Arek Tomiak (m.in. „Symetria”, „Dziewczyna z szafy”, „Karbala”).

Produkcja powstaje na motywach powieści „Wyspa” Dmitrija Strelnikoffa. To opowieść o znanym fotografie odbywającym podróż do miejsc swojego dzieciństwa. Droga, którą pokonuje pociągiem, jest swoistą metaforą jego skomplikowanego życia. Znacząca część zdjęć powstaje dzięki wsparciu i z wykorzystaniem zaplecza PESA S.A., m.in. sceny, których akcja rozgrywa się w pociągu. Wcześniej zdjęcia realizowane były  w Bydgoszczy i Ostromecku. Film produkuje Faun Film Factory, koproducentami są Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy i Studio Besta. Produkcję wsparł też Urząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego. „Negatyw” trafi do kin w 2022 roku.

To nie pierwsza przygoda PESA z filmowcami. Wcześniej w firmie gościł  między innymi David Lynch. W Bydgoszczy był w związku z festiwalem Camerimage, a prywatnie okazał się pasjonatem kolei i stąd jego wizyta w PESA. W firmie zdjęcia do swojego pierwszego muzycznego videoclipu realizowała też tenisistka Carolina Woźniacki.

mat. PESA Bydgoszcz SA (Maciej Grześkowiak, dyrektor ds. projektów strategicznych i komunikacji)

 

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor