Aktualności 26 lis 18:30 | mk
Podatek od nieruchomości w Bydgoszczy idzie w górę

fot. ilustracyjna, Anna Kopeć, archiwum

O kilka groszy więcej podatku za metr kwadratowy od przyszłego roku zapłacą w Bydgoszczy właściciele nieruchomości. Do miejskiej kasy ma wpłynąć z tego tytułu o 7 mln zł więcej, niż w tym roku.

Podatek od nieruchomości w Polsce jest podatkiem lokalnym, pobieranym przez samorządy gminne, jednak jego maksymalny wzrost określa w corocznym obwieszczeniu minister finansów. Na podstawie zmieniających się wskaźników cen towarów i usług, górna granica podwyżki została tym razem ustalona na 3,9 procenta.

W związku z możliwością otwartą przez obwieszczenie, wzrost stawek procedowano podczas środowej (25 listopada) sesji Rady Miasta Bydgoszczy. 

Stawka za grunty związane z prowadzeniem działalności gospodarczej od stycznia 2021 r. zostanie podwyższona z 95 do 99 gr od m kw. powierzchni, natomiast za domy mieszkalne - z 81 do 85 gr od m kw. powierzchni. 

Ratusz spodziewa się, że w związku z podwyżką z tytułu podatku do miejskiej kasy wpłynie o 7 mln zł więcej, niż w roku bieżącym. 

Za przyjęciem uchwały głosowali radni Koalicji Obywatelskiej i Sojuszu Lewicy Demokratycznej, przeciwko - radni Prawa i Sprawiedliwości. 

mk Autor