Aktualności 24 mar 2021 | ak
Pomoc dla osób niepełnosprawnych

fot. ilustracyjna/Pixels

Siedem organizacji pozarządowych, które w czasie pandemii wspierają osoby niepełnosprawne, może liczyć na dofinansowanie samorządu województwa kujawsko-pomorskiego w wysokości 100 tysięcy złotych. Wśród zajęć dostosowanych do nowych, pandemicznych warunków znajdują się głównie warsztaty terapeutyczne prowadzone w domu.

Środki finansowe w wysokości 100 tysięcy złotych pochodzące z budżetu województwa  zostały przyznane organizacjom pozarządowym w Bydgoszczy i Włocławku oraz powiatach brodnickim, inowrocławskim, świeckim, mogileńskim i radziejowskim. Wśród nich znalazły się m.in. Fundacja „Całym Sercem” z Bydgoszczy, Fundacja Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Volo Vivere” w Brodnicy, Stowarzyszenie Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Przytulanka” w Radziejowie i Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom i Dorosłym z Niepełnosprawnością Intelektualną - OLIGO we Włocławku. 

Celem projektów jest zwiększenie dostępu osób z niepełnosprawnością do lecznictwa specjalistycznego, terapii i rehabilitacji. Dzięki dofinansowaniu odbędą się m.in. terapie dla niepełnosprawnych prowadzone w domu, rehabilitacje tlenowe, masaże czy zajęcia terapeutyczne dla dzieci, które pomagają w zwalczaniu lęków i kształtowaniu umiejętności prospołecznych.

Beata Krzemińska, rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

ak Autor