Aktualności 22 lis 21:06 | ak
„Pomóżmy Świętemu Mikołajowi”. Trwa zbiórka darów dla potrzebujących

fot. Anna Kopeć, archiwum

Stowarzyszenie „Dzięki Wam” zorganizowało zbiórkę artykułów, które trafią do osób potrzebujących z Bydgoszczy i okolic. Z okazji mikołajek, jeśli pandemia nie pokrzyżuje planów, w trasę z paczkami wyruszy 10 Mikołajów. Każdy może dołączyć i wesprzeć zbiórkę.

To już piąta edycja akcji „Pomóżmy św. Mikołajowi” . Stowarzyszenie „Dzięki Wam”  wspólnie z Zespołem Szkół i Placówek nr 1 w Bydgoszczy, chcą dostarczać paczki wzorem lat ubiegłych osobom potrzebującym. 

„Akcję rozpoczęliśmy w 2017 r. jadąc w rejony dotknięte nawałnicą. W ubiegłym roku nie jeden, ale ośmiu Mikołajów (i wielu pomocników) obdarowało ponad 200 osób (głównie z Bydgoszczy). Z założenia były to osoby samotne, schorowane, niepełnosprawne, ubogie oraz rodziny wielodzietne” - czytamy na facebooku stowarzyszenia.

Co jest potrzebne?

Przede wszystkim żywność, słodycze, środki czystości i środki higieniczne, zabawki oraz kosmetyki.

Gdzie można przynosić dary?

Dary można dostarczyć bezpośrednio: 

- do siedziby stowarzyszenia mieszczącego się w hurtowni opakowań adam-pol, ul. Grunwaldzka 32 (najłatwiej trafić od ul. Jasnej) w dni robocze w godz. od 8 do 16. 
- do Zespołu Szkół i Placówek nr 1 w Bydgoszczy
- do Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Nowym Dąbiu 
- od środy (24 listopada) będzie również wystawiony kosz w Focusie przy sklepie Carrefour 

W akcję „Pomóżmy Świętemu Mikołajowi”  włączyło się też Przedszkole Publiczne Korona i Żłobek Niepubliczny Korona w Murowańcu. Od 22 listopada w przedszkolu można zostawiać artykuły spożywcze, słodycze, środki czystości, które trafią do osób potrzebujących. Dzieci i młodzież, oprócz zbieranych produktów przygotowuje też kartki świąteczne.

fot. Anna Kopeć, archiwum

Dary zbierane będą do końca listopada. Finał akcji „Pomóżmy Świętemu Mikołajowi" zaplanowano na 5 grudnia (niedziela). 

źródło: Stowarzyszenie "Dzięki Wam"/facebook

ak Autor