Aktualności 16 lut 2022 | ak
Rekrutacja do bydgoskich podstawówek. Trwa internetowy nabór

fot. archiwum, Anna Kopeć

Od wtorku, 15 lutego można już zapisywać dzieci do bydgoskich podstawówek, trwa internetowa rekrutacja. Rodzice na zapoznanie się z ofertą poszczególnych placówek oświatowych i zgłoszenie swoich pociech do pierwszej klasy mają dwa tygodnie.

Od września rozpocznie się nowy rok szkolny, do pierwszej klasy pójdą dzieci z rocznika 2015. W sumie, progi bydgoskich szkół przekroczy 2,8 tys. dzieci.

Rekrutacja jest prowadzona z wykorzystaniem systemu elektronicznego. Miasto Bydgoszcz przygotowało ofertę dla pierwszoklasistów w 45 szkołach.

Dzieci zamieszkałe w obwodzie szkoły przyjmowane są z urzędu, na podstawie zgłoszenia rodziców. Natomiast kandydaci, którzy mieszkają poza obwodem szkoły, mogą być przyjęci tylko wtedy, gdy szkoła dysponuje wolnymi miejscami.

Ponadto, na wniosek rodziców, naukę w pierwszej klasie mogą rozpocząć sześciolatki, ale tylko w przypadku kiedy wcześniej korzystali z wychowania przedszkolnego lub posiadają opinię poradni psychologiczno-pedagogicznej.

We wniosku rodzice mogą wybrać maksymalnie dwie szkoły z określeniem preferencji. W przypadku niedostania się do żadnej z wybranych szkół, system automatycznie zakwalifikuje dziecko do szkoły obwodowej.

Zapisy potrwają do 3 marca. Wyniki pierwszego etapu naboru będą znane 25 marca o godz. 12.00. Kolejnym etapem będzie rekrutacja uzupełniająca. 

Lista szkół podstawowych wraz z przydatnymi linkami znajduje się TUTAJ.
Kryteria postępowania rekrutacyjnego znajdują się TUTAJ.

źródło: Oficjalny Serwis Bydgoszczy

ak Autor