Aktualności 29 lut 10:04 | Redaktor
Rowery miejskie wracają na ulice Bydgoszczy

archiwum/fot. Anna Kopeć

Zima, choć jej właściwie nie było, to jednak ma się ku końcowi, przynajmniej kalendarzowo. Na ulice Bydgoszczy powracają więc od 1 marca rowery aglomeracyjne.

Aby z nich korzystać należy zarejestrować się na stronie tutaj, zaakceptować regulamin, wpłacić 10 zł, potem już tylko wystarczy odebrać swój login, pin i ruszyć w drogę rowerem miejskim. Płatności za każdorazowe użytkowanie są szczegółowo opisane na stronie internetowej.

Możemy dowiedzieć się jak dokładnie działa cały system zarówno płatności jak i korzystania z roweru, wypięcia go z zabezpieczeń, obsługi elektrozamka, zwrotu pojazdu itd.

Co ważne w planowaniu przemieszczania się po mieście, na stronie BRA jest szczegółowa mapka z wszystkimi stacjami. Rower podejmuje się w jednym punkcie a zostawić go można na dowolnej innej stacji, przy czym 20 minutowe wypożyczanie jest całkowicie bezpłatne.

Miasto Bydgoszcz dysponuje 51 stacjami samoobsługowymi, rozmieszczonymi co kilkaset metrów, czynnymi całą dobę. Bydgoszczanie mają do dyspozycji 510 takich rowerów.

źródło: bra.org.pl 

 

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor