Aktualności 21 kwi 07:55 | ak
Rusza kompleksowa przebudowa ulicy Smukalskiej

fot. ZDMiKP

Podpisano umowę z firmą Strabag, która przeprowadzi kompleksową modernizację ulicy Smukalskiej. Prawie 3-kilometrowy odcinek łączący osiedle Piaski i Smukałę zostanie dostosowany do przejazdu autobusów oraz ruchu rowerowego. Prace budowlane zajmą 2 lata.

Modernizacja ulicy Smukalskiej zostanie przeprowadzona na odcinku od ul. Błądzimskiej na Piaskach do ul. Rajskiej w Smukale.

Prace polegać będą na całkowitej rozbiórce istniejących nawierzchni. Wykonane zostaną nowe elementy odwodnienia  oraz usunięte kolizje z podziemną infrastrukturą.  Ulice oświetlą nowe latarnie. Ostatnim etapem inwestycji będzie budowa nowej jezdni, drogi rowerowej, przystanków autobusowych i chodników wraz z niezbędnym oznakowaniem. W ramach inwestycji zmodernizowana zostanie też pętla przy ul. Rajskiej.

Dla wielu bydgoszczan podróżujących w kierunku terenów rekreacyjnych w Smukale, Janowie oraz nad Zalewem Koronowskim ulica Smukalska stanie się ważną trasą rowerową. Nowa ścieżka rowerowa na Piaskach połączy się ze zwyczajowym szlakiem biegnącym do Myślecinka.

Koncepcja rozbudowy ulicy Smukalskiej przygotowana została we współpracy z Miejską Pracownią Urbanistyczną. Projekt poddano również konsultacjom społecznym. Inwestycja realizowana jest przez ZDMiKP w porozumieniu z miejskimi wodociągami. Prace budowlane zajmą 2 lata a koszt inwestycji to prawie 25,5 mln zł.

 

Na podstawie: ZDMiKP

ak Autor