Aktualności 14 maj 2022 | ak
Ruszyła akcja „Micha zwierz usycha”. Wystawiajmy miski z wodą

fot. ilustracyjna, Pixabay

Akcja „Micha zwierz usycha” to ogólnopolska inicjatywa zachęcająca ludzi do wystawiania misek z wodą dla zwierząt. Podczas zbliżających się upałów, każda tego typu pomoc jest na wagę złota. W inicjatywę zaangażowały się już niektóre restauracje i sklepy.

Słoneczne dni ciężko znoszą zarówno ludzie jak, i zwierzęta. Teraz, kiedy pogoda na zewnątrz sprzyja spacerom musimy pamiętać o tych, którzy bez naszej pomocy nie poradzą sobie z odpowiednim nawodnieniem.

- Bardzo często zdarza się, że idziemy koło sklepu, przez miasto, czy też przez parki zapominając o wzięciu ze sobą miseczki albo butelki z wodą dla swojego pupila. Wiele miejsc włączyło się w naszą akcję już w pierwszej edycji i kontynuują nawyk wystawiania miski z wodą do dziś - informuje Leszek Pawlak, inspektor lubelskiej straży dla zwierząt. - Zależy nam, aby coraz więcej sklepów, klinik, barów czy restauracji włączało się w akcję. To nic nie kosztuje, a może uratować niejedno istnienie - dodaje inspektor.  

Miski z wodą możemy wystawić przed naszym domem lub posesją. Jeśli nie mamy takiej możliwości, to dobrym pomysłem byłoby zostawienie jej w okolicznym parku czy skwerze. Na pewno skorzystają z tego jakieś spragnione zwierzęta.

 

ak Autor