Aktualności 4 sie 2021 | Redaktor
Słuchacze KUTW zorganizowali aukcję dla zwierząt ze schroniska [ZDJĘCIA]

Izabela Szolginia, dyrektor Schroniska dla Zwierząt w Bydgoszczy/fot. Anna Kopeć

Między innymi obrazy i rękodzieło można było wylicytować podczas aukcji, która 4 sierpnia odbyła sie w Ogrodzie Botanicznym UKW. Zebrane środki zostaną przeznaczone na zakup karmy dla psów i kotów ze Schroniska dla Zwierząt w Bydgoszczy.

To już kolejna odsłona akcji zorganizowanej z inicjatywy Kazimierzowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Wylicytować można było obrazy przekazane m.in. przez Marię Chilicką oraz Elżbietę Łukomską, rękodzieło artystyczne, bukiety sztucznych kwiatów. Ogród Botaniczny UKW wystawił na aukcję specjalnie przygotowane przez pracowników sadzonki dębów i brugmansji.

O oprawę muzyczną zadbał zespół EKG++. Gościem specjalnym wydarzenia była dyrektor Schroniska dla Zwierząt w Bydgoszczy, Izabela Szolginia. Dziękując organizatorom za inicjatywę, zachęcała do odwiedzenia schroniska. Dla uczestników wydarzenia przywiozła ulotki: podkreślała m.in., że instytucji zależy na popularyzowaniu wiedzy. - Mamy wspaniałą salę edukacyjną z tablicą multimedialną; jak „przegonimy” te wirusy, będziemy robili wiele konferencji. A póki co, serdecznie dziękuję i zapraszam wszystkich - mówiła. 

mk, ak

Zdjęcia w galerii poniżej. 

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor