Aktualności 8 cze 17:06 | Redaktor

W sobotę (8 czerwca.) w miejscowości Kąpie doszło do tragicznego w skutkach wypadku drogowego. Na miejscu zginął 30-letni policjant z Tucholi, który jechał prywatnym autem. Zgodnie z decyzją prokuratora, zatrzymany został kierowca ciężarówki, która na łuku drogi zjechała na przeciwny pas ruchu i zderzyła się z autem prowadzonym przez funkcjonariusza.

W sobotę o godz. 9:15 w miejscowości Kąpie, w powiecie żnińskim, doszło do wypadku drogowego. Ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu wynika, że kierujący pojazdem ciężarowym marki MAN, na łuku drogi, z nieustalonych przyczyn, zjechał na przeciwny pas ruchu i doprowadził do zderzenia z prawidłowo jadącym samochodem suzuki vitara. W wyniku zderzenia śmierć na miejscu poniósł 30-letni kierowca suzuki. 55-letni kierowca ciężarówki trafił do szpitala. Zgodnie z decyzją prokuratora, po południu kierowca ciężarówki został zatrzymany. W poniedziałek w prokuraturze wykonywane będą czynności procesowe z jego udziałem.

Kujawsko-pomorska policja w żałobie

Na stronie kujawsko-pomorskiej policji ukazało się pozegnanie:

Z wielkim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci naszego Kolegi starszego posterunkowego Mateusza Sikory. Jego odejście jest dla nas ogromną stratą. Był człowiekiem o wielkim sercu. Zawsze pomocny i otwarty na ludzi. Będzie nam Ciebie brakowało

Mateusz odszedł nagle, ginąc w wypadku samochodowym, w wieku 30 lat. W Policji służył od grudnia 2021 roku. Swoją przygodę z mundurem zaczął w Komendzie Powiatowej Policji w Tucholi jako policjant Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego.

Jego nagła śmierć spowodowała pustkę w sercach wszystkich, którzy Go znali. Zawsze przyjazny i pomocny. Będzie nam Ciebie brakowało!

Cześć Jego pamięci!!!

 

Źródło i foto: Policja

 

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor