Aktualności 17 paź 09:29 | mk
Szpitale wszystkich szczebli zaangażowane w leczenie zakażonych

wojewoda Mikołaj Bogdanowicz/fot. Anna Kopeć, archiwum

Łącznie 1000 łóżek dla pacjentów z COVID-19 jest dostępnych w lecznicach w naszym województwie. W izolatorium w Ciechocinku jest 300 miejsc dla osób zakażonych, niewymagających hospitalizacji.

W bieżącej sytuacji epidemicznej w regionie poinformował wojewoda w nagranym komunikacie.

W piątek (16 października) zaraportowano 470 potwierdzonych zakażeń na Kujawach i Pomorzu. - W tej chwili 394 osoby przebywają w szpitalach w naszym regionie, z tego 135 w stanie dobrym, reszta w stanie średnim lub złym - mówił wojewoda Mikołaj Bogdanowicz. - 31 z nich wymaga wsparcia respiratora. 

Przekazał także, że zgodnie z nową strategią walki z wirusem, w leczenie zaangażowane będą wszystkie szpitale - od szpitala koordynującego w Grudziądzu (dawnego jednoimiennego), po placówki na poziomie I, powiatowy.  - Myślę, że to dobra informacja, dobra decyzja, która spowoduje, że większość pacjentów będzie miała w odpowiednim  miejscu zabezpieczenie.

Dla pacjentów z COVID-19 dostępnych jest obecnie 1000 łóżek, wydano też decyzję o zwiększeniu liczby miejsc respiratorowych do 66. - Jeśli będą potrzeby, liczba miejsc będzie zwiększana - zapowiedział Bogdanowicz.

Funkcję izolatorium ponownie przejęło sanatorium MSWiA w Ciechocinku, dysponujące 300 wolnymi miejscami. - Kierujemy tam wszystkie osoby z wynikiem dodatnim, których stan zdrowia nie wymaga hospitalizacji - przypomniał wojewoda.  

W województwie działa także 25 punktów pobrań drive-thru. Trwają starania o wydłużenie ich czasu pracy, by nie tworzyły się kolejki.

mk Autor