Aktualności 2 cze 13:26 | Redaktor
Teatr Polski w Bydgoszczy jedzie do Chin - pokaże tam spektakl na podstawie dokumentów Kieślowskiego!

fot. Teatr Polski w Bydgoszczy

W czerwcu zespół Teatru Polskiego w Bydgoszczy ruszy do Chin, by na festiwalu Aranya Theater Festival zaprezentować spektakl „Nic o nas bez nas” w reż. Daty Tavadze! TPB swoje tournée rozpocznie jednak w Toruniu, gdzie podczas Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego KONTAKT zaprezentuje spektakl „Twarzą w twarz” w reż. Mai Kleczewskiej.

„Twarzą w twarz” na KONTAKCIE

Już 6 czerwca w ramach Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego KONTAKT Teatr Polski w Bydgoszczy zaprezentuje spektakl „Twarzą w twarz” w reż. Mai Kleczewskiej. Spektakl, który jest oparty na scenariuszu filmu Ingmara Bergmana o tym samym tytule, to koprodukcja Teatru Polskiego w Bydgoszczy i Teatru Powszechnego w Warszawie. Jak zdradzają twórcy spektaklu Bergman jest Przewodnikiem po czasie „kwarantanny” – zamknięcia, izolacji, wglądu i konfrontacji. Przeprowadza nas przez proces przemiany. Intymny proces transformacji i przewartościowania. I śmierci.”.

Pokaz spektaklu „Twarzą w twarz” w ramach Festiwalu KONTAKT już 6 czerwca o g.17.00
w Arenie Toruń, Hali Sportowo-Widowiskowej.

Teatr Polski w Bydgoszczy zakończy sezon w... Chinach!

Zespół Teatru Polskiego w Bydgoszczy sezon artystyczny 2022/2023 zakończy pokazem spektaklu „Nic o nas bez nas” w reż. Daty Tavadze w Chinach. Polsko-gruzińska produkcja zostanie zaprezentowana podczas Aranya Theater Festival, który odbędzie się w dniach 15-25 czerwca w Qinhuangdao w prowincji Hebei w północnych Chinach.

Spektakl „Nic o nas bez nas” w reż. Daty Tavadze, który inspirowany jest dokumentalną twórczością Krzysztofa Kieślowskiego, opowiada o niewidzialnej pracy fizycznej ludzi, którzy na co dzień są pomijani, dopóki nie wydarzy się jakaś tragedia, na przykład śmierć w kopalni albo nie dojdzie do strajku. Gruziński reżyser – Data Tavadze – podąża za historiami pojedynczych postaci i śledzi je „czułym okiem” próbując ukazać absurdy zmechanizowanego świata pełnego biurokracji, przemocowej dyscypliny i struktur władzy nie do zniesienia. Jak radzimy sobie z bezsilnością? Jak odnaleźć w sobie sprawczość? Czy można protestować częściej niż co półtora roku? I w końcu co o rzeczywistości można opowiedzieć jeszcze w teatrze?

Spektakl Teatru Polskiego w Bydgoszczy i Royal District Theatre w Tbilisi będzie jednym z 14 zagranicznych spektakli, które zostaną zaprezentowane w trakcie Festiwalu. Polsko-gruzińska produkcja znalazła się w  towarzystwie spektakli m.in. Niemiec, Francji, Włoch i Belgii.

Chińskie pokazy spektaklu „Nic o nas bez nas” już 19 i 20 czerwca!

Tymczasem jedyna okazja, by obejrzeć „Nic o nas bez nas” jeszcze przed wyjazdem, już w najbliższy weekend w Bydgoszczy! Spektakl zostanie zaprezentowany 4 czerwca - w Dzień  Wolności i Praw Obywatelskich - o g. 19.00 w auli I Liceum Ogólnokształcącego przy Placu Wolności 9.

Bilety na spektakle repertuarowe są dostępne na stronie internetowej Teatru Polskiego w Bydgoszczy w zakładce „KUP BILET ONLINE”. Bilety można także zakupić w kasie biletowej Teatru (wejście od strony Parku Kochanowskiego, od ul. 20 stycznia 1920 r.) w godzinach jej otwarcia, tj. od środy do piątku od 14.00 do 18.00.

 

Aleksandra Rzęska, Teatr Polski w Bydgoszczy

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor