Aktualności 21 lis 20:45 | Redaktor
Umów się telefonicznie na wizytę w ZUS

fot. ilustracyjna, Pixabay

ZUS uruchomił telefoniczną rezerwację wizyty w wybranej przez siebie placówce ZUS. Spotkanie z ekspertem można zarezerwować w dogodnym dla siebie terminie. Ma to być kolejne ułatwienie, które zwiększy bezpieczeństwo obsługi klientów w czasie pandemii.

Od piątku (20 listopada) klienci ZUS mogą umawiać się telefonicznie na spotkanie z ekspertem w wybranej przez siebie placówce ZUS. To nowe udogodnienie, szczególnie dla tych osób, które nie mają założonego profilu na Platformie Usług Elektronicznych.

Możliwość umawiania wizyt na konkretny dzień i godzinę była dostępna w ZUS już od dawna. Jednak z rezerwacji wizyty mogli skorzystać klienci, którzy mieli swoje konto na portalu Platformy Usług Elektronicznych (PUE) ZUS. Teraz wizytę zarezerwuje każdy, niezależnie od tego, czy ma już konto na PUE.

Zasady rezerwacji wizyty

Aby umówić wizytę w jednej z placówek Oddziału ZUS w Bydgoszczy, należy zadzwonić pod numer 523 418 126. Rezerwacja wizyt w placówkach Oddziału ZUS w Toruniu odbywa się pod numerem 502 008 635.

Podczas rezerwacji wizyty trzeba podać swoje dane – imię, nazwisko, PESEL lub serię i numer dokumentu tożsamości oraz numer telefonu komórkowego. Dodatkowo należy wskazać placówkę, w której ma się odbyć wizyta, sprawę, jaką chce się omówić z ekspertem ZUS oraz podać dzień i godzinę wizyty. Następnie na podany podczas rozmowy numer telefonu przyjdzie wiadomość SMS z terminem oraz numerem rezerwacji wizyty. Zawiera on 10 cyfr, które należy wpisać na ekranie urządzenia do wydawania numerków w placówce ZUS. Na spotkanie w ZUS można umówić się maksymalnie 6 dni przed jej terminem. 

Nowa usługa ma zwiększyć bezpieczeństwo i komfort klientów. Wizyty w ZUS odbywają się przy bezwzględnym przestrzeganiu zasad reżimu sanitarnego, co oznacza zachowanie bezpiecznego odstępu od innych osób, zakryte maseczką lub przyłbicą usta i nos, a także dezynfekcję rąk przed wejściem na salę. 

Z  ekspertem można także porozmawiać on-line bez wychodzenia z domu. Wystarczy umówić się na e-wizytę. Z tego rozwiązania w naszym regionie skorzystało do tej pory 370 osób.

 

Krystyna Michałek, rzecznik regionalny ZUS województwa kujawsko-pomorskiego

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor