Aktualności 14 cze 14:33 | mk
W Ogrodzie Botanicznym UKW trwa rewitalizacja [ZDJĘCIA]

fot. Anna Kopeć

Od 1 czerwca mieszkańcy znów mają dostęp do Ogrodu Botanicznego Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

Po zimowej przerwie znów można wypoczywać w „Botaniku” UKW. Ogród jest czynny od poniedziałku do piątku w godz. od 8.00–18.00; w weekendy i święta – 10.00–18.00. Część terenu pozostaje jednak niedostępna, ze względu na nadal trwające prace budowlane związane z rewitalizacją.

Czynne jest tylko jedno wejście – od ul. Powstańców Wielkopolskich przy wyjeździe z UKW (vis à vis sklepu ogrodniczego).

Umowa na dofinansowanie rewitalizacji została podpisana w kwietniu 2021 roku. Projekt zakładał m.in. remont domku nad stawem i jego adaptację na budynek dydaktyczny, budowę nowego pomostu, wymianę nawierzchni ścieżek. – Modernizację przejdą też pozostałe obiekty gospodarcze i magazyny. Powstanie wiata zielonej szkoły, nowe ogrodzenie wokół pasieki i pomost nad stawem. Przewidziano również montaż nowego oświetlenia i monitoringu – zapowiadała uczelnia.

– Głównym celem projektu jest szersze udostępnienie tej przestrzeni lokalnej społeczności, w tym seniorom i osobom z niepełnosprawnościami. Poprawią się także warunki dla prowadzonej działalności dydaktyczno-edukacyjnej oraz naukowej – podkreśla UKW. 

Projekt został dofinansowany z funduszy unijnych. Rewitalizację podzielono na etapy, wszystkie prace mają zakończyć się w 2023 roku.

fot. Anna Kopeć, 8 czerwca 2022 roku

fot. Jacek Kargól, 5 czerwca 2022 roku

Więcej zdjęć w galerii poniżej.

mk Autor