Aktualności 23 lip 10:36 | Redaktor
Wnioski o „300 plus” można składać do 30 listopada [KOMUNIKAT ZUS]

fot. ilustracyjna, Pixabay

Termin na złożenie wniosku o świadczenie „300 plus” z programu „Dobry Start” upływa z ostatnim dniem listopada. Wnioski złożone do końca sierpnia ZUS rozpatrzy najpóźniej 30 września. Jeśli wniosek nie będzie zawierać błędów, to wypłata środków nastąpi szybciej.

Raz w roku rodzicie i opiekunowie mogą otrzymać po 300 zł na każdego ucznia w wieku do 20 lat – lub do 24 lat, jeśli ma orzeczoną niepełnosprawność. Wiek liczy się rocznikowo, co oznacza, że uczniowie ostatnich klas techników i liceów oraz uczniowie szkół policealnych także są uprawnieni do świadczenia, jeśli wiek odpowiednio 20. albo 24. rok życia ukończyli przed rozpoczęciem roku szkolnego w tym roku kalendarzowym.  

Pieniądze z programu „Dobry Start” rodzice mogą wykorzystać na przykład na zakup przyborów szkolnych, podręczników czy innych akcesoriów potrzebnych do nauki dla ucznia.

Wnioski o wyprawkę szkolną można składać tylko do 30 listopada wyłącznie drogą elektroniczną – za pomocą portalu Platformy Usług Elektronicznych (PUE) ZUS, bankowości elektronicznej lub portalu Emp@tia. Zainteresowanie tym świadczeniem jest bardzo duże. W województwie kujawsko-pomorskim złożono już ponad 91,6 tys. wniosków dotyczących ponad 126,3 tys. dzieci. 

Krystyna Michałek, regionalny rzecznik prasowy ZUS w woj. kujawsko-pomorskim

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor