Aktualności 18 wrz 10:17 | Redaktor
Zabawa z Zieloną Drużyną w Myślęcinku. RDOŚ zaprosił na ekopiknik [ZDJĘCIA]

fot. Patrycja Krzyżanowska

Atrakcje dla młodszych i starszych czekały w sobotę (17 września) na uczestników pikniku na polanie Różopole w Myślęcinku. Można było zobaczyć ekologiczny spektakl, spróbować swoich sił w escape roomie czy zrobić zdjęcia z maskotkami Zielonej Drużyny.

Organizatorem „Ekozabawy z Zieloną Drużyną” była Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Bydgoszczy. Czas przybyłym umilały m.in. właśnie maskotki Drużyny: żółw Eustachy, sowa Natalia i żaba Łęgusia.

Przewidziano także animacje dla dzieci, escape room w autobusie, warsztaty ekologiczne, konkursy z nagrodami, ekologiczny spektakl, regionalne przysmaki, pokazy Straży Pożarnej. Gwiazdą wydarzenia była Anna Hnatowicz-Cholewa z zespołem.

W punkcie recyklingowym każdy za pięć kilogramów makulatury albo pięć opakowań szklanych lub plastikowych mógł otrzymać sadzonkę.

Piknik odbył się się w ramach kampanii informacyjno-edukacyjnej realizowanej na rzecz projektu „Remediacja terenów zanieczyszczonych w rejonie dawnych Zakładów Chemicznych »ZACHEM« w Bydgoszczy w celu likwidacji zagrożeń zdrowotnych i środowiskowych, w tym dla obszaru Natura 2000 Dolina Dolnej Wisły oraz Morza Bałtyckiego” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej.

Zdjęcia: Patrycja Krzyżanowska

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor