Aktualności 3 maj 16:50 | mk
„Zaszczep się w majówkę”. Akcja 4 maja w Toruniu odwołana

1 maja kolejka do CKK Jordanki z Al. Solidarności skręcała aż w ul. Kraszewskiego/kadr z filmu, Kujawsko-Pomorski Urząd Wojewódzki

Szczepienia bez rejestracji, w ramach akcji „Zaszczep się w majówkę”, w Toruniu miały trwać do 4 maja. Pula dawek zostanie jednak wyczerpana już 3 maja. 

- W związku z rekordowym zainteresowaniem mieszkańców województwa kujawsko-pomorskiego akcją „Zaszczep się w majówkę,” wyczerpiemy dziś całą dostępną pulę szczepionek. Wobec tego jesteśmy zmuszeni odwołać akcję szczepień w Toruniu zaplanowaną na 4 maja. Dziś pracujemy do wykorzystania ostatniej dawki – przekazał rzecznik wojewody kujawsko-pomorskiego Adrian Mól.

Pierwszego dnia w miejscu akcji, CKK Jordanki, zaszczepiło się prawie 1000 osób, drugiego – 1260.

- Akcja szczepień zaplanowana była początkowo na ok. 620 osób dziennie. Zainteresowanie było jednak tak duże, że każdego dnia zwiększaliśmy pulę dostępnych szczepionek i wydłużaliśmy godziny pracy punktu, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców. Dziś wykonaliśmy już 700 szczepień. W sumie od 1 do 3 maja do godziny 14.00 wykonaliśmy blisko 3000 szczepień – relacjonuje rzecznik.

W ramach akcji „Zaszczep się w majówkę” bez wcześniejszej rejestracji zaszczepić się mogły osoby posiadające e-skierowanie, będące w wieku 36 lat i starsze (1-2 maja), 34 lata i starsze (3 maja). 4 maja ze szczepienia miały skorzystać osoby z roczników 1988 i 1989. Możliwe było wyłącznie przyjęcie jednodawkowej szczepionki firmy Johnson&Johnson.

Majówkowa akcja została zorganizowana w 16 miastach w całym kraju.

mk Autor