Aktualności 2 gru 14:44 | Redaktor
Zmiana organizacji ruchu na węźle Szubin Północ [KOMUNIKAT]

fot. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad

W czwartek (3 grudnia) planowane jest wprowadzenie czasowej organizacji ruchu na odcinku nr 6 drogi ekspresowej S5 w obrębie węzła Szubin Północ. Z kolei na odcinku Szubin Północ - Żnin Północ wprowadzona zostanie zmiana organizacji ruchu na węźle Szubin Północ i styku z budowanym odcinkiem nr 5 drogi S5 Bydgoszcz Błonie – Szubin Północ.

Wprowadzenie czasowej organizacji ruchu polegać będzie na wprowadzeniu ruchu na lewą jezdnię trasy głównej drogi ekspresowej S5 od styku Odcinków 5 i 6 do węzła Szubin Północ, przy jednoczesnym zamknięciu na węźle łącznic: zjazdowej w kierunku na Poznań, wjazdowej w kierunku na Szubin.

Ruch pojazdów będzie odbywał się dwukierunkowo po jezdni lewej. Droga serwisowa pozostanie dla ruchu lokalnego jadącego z Szubina w kierunku na Poznań oraz z Bydgoszczy w kierunku na Szubin. Wprowadzenie czasowej organizacji ruchu umożliwi ukończenie budowy łącznicy zjazdowej węzła w kierunku na Poznań oraz dokończenie jezdni prawej w miejscu włączenia tej łącznicy.

Wjazd na trasę główną odbywać się będzie z funkcjonującej drogi dojazdowej DD-20 poprzez wykonany najazd tymczasowy. Zjazd z jezdni lewej na jezdnię prawą odbywać się będzie tymczasowym łącznikiem pomiędzy jezdniami trasy głównej za węzłem Szubin Północ. Dojazd do Szubina odbywać się będzie poprzez tymczasowe połączenie z drogą dojazdową DD-1.

Wprowadzone zostanie też stopniowe ograniczenie prędkości od 60 km/h do 40 km/h oraz zakaz wyprzedzania. Kierujących prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności oraz o dostosowanie się do obowiązującej organizacji ruchu.

Julian Drob, rzecznik prasowy GDDKiA O/Bydgoszcz

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor