Aktualności 24 wrz 16:04 | mk
Zmiana w zarządzie Pesa Bydgoszcz SA

fot. ilustracyjna, Anna Kopeć

Sławomir Piątek, członek Zarządu i dyrektor Sprzedaży Pesa Bydgoszcz, złożył rezygnację. Na stanowisku zastąpi go Maciej Maciejewski.

Sławomir Piątek pracował w Grupie Pesa od siedmiu lat. Początkowo pełnił funkcję prezesa Zarządu ZNTK Mińsk Mazowiecki, następnie członka Zarządu, dyrektora Sprzedaży Pesa Bydgoszcz. Jak podaje firma, o rozstaniu zdecydował ze względów osobistych. „Nie była to decyzja łatwa, zwłaszcza teraz, gdy sytuacja spółki się stabilizuje i zyskała ona możliwości dalszego rozwoju” – cytuje Piątka Pesa.

Prezes Krzysztof Zdziarski deklaruje, że drzwi do współpracy pozostają otwarte.

– Sławomir Piątek kierował pionem sprzedaży Pesa w najtrudniejszym dla spółki okresie. W ostatnim czasie udało mu się  znacząco odbudować portfel zamówień. Na uznanie zasługują również tegoroczne wyniki sprzedaży – komentuje.

Nowy dyrektorem członkiem Zarządu i dyrektorem sprzedaży został Maciej Maciejewski, związany z Pesą od końca lat 90. Początkowo pracował jako specjalista konstruktor, potem odpowiadał za działania marketingowe. W 2010 roku został dyrektorem sprzedaży krajowego i zagranicznego rynku kolejowego. Do jego zadań należeć będzie realizacja strategii marketingowej spółki, sprzedaż pojazdów na rynek polski i zagraniczny oraz dbałość o relacje z klientami.

Na podstawie: Pesa Bydgoszcz SA, oprac. mk

 

mk Autor