Aktualności 31 gru 19:41 | Redaktor
Życzenia redakcyjne dla Państwa na 2020 rok!

fot. ilustracyjna Pixabay

Z okazji Nowego Roku 2020, tak szczególnego dla naszego regionu, w którym będziemy obchodzić setną rocznicę odzyskania wolności i powrót Bydgoszczy do macierzy, życzymy Państwu, aby ta wywalczona przez naszych krajan wolność stała się priorytetem jednoczącym nas wszystkich.

Rozumienie wolności nie jest wcale takie łatwe. Nie sposób jednak nie zauważać jak jest ona bezcenna. Gdyby tak nie było, tylu ludzi w dziejach historii nie oddałoby za nią życia.

Próby ograniczania wolności jednym przez drugich, zawsze w jakiś sposób dają o sobie znać w społeczeństwach na całym świecie, dlatego szczególnie w obecnych czasach pamiętać należy jakże prawdziwą i wspólcześnie ważną myśl Alexisa de Tocqueville, który słusznie powiedział, że „wolność człowieka kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka" on to rozumiał sto pięćdźiesiąt lat temu. Niestety wileu z nas ma z tym problem do dzisiaj.  

Pokusa władzy i pieniędzy jest silna i ma realny wpływ na sumienie człowieka. Człowiek jednak ma rozum i z rozumu wypływa naturalne pragnienie dobrego kształtowania własnego sumienia. Tu leży właśnie źródło wolności człowieka.

Z takiego rozumnego wychowywania siebie w dobru i prawdzie wynika dobre postępowanie wobec innych ludzi. Stąd jeność międzyludzka, która jest możliwa.

A zatem wolności prawdziwej, prawdy, dobra i piękna w nowym 2020 roku życzy Państwu

redakcja Tygodnika Bydgoskiego

 

 

 

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor