Bydgoszcz 23 maj 09:00 | kd
Bydgoszcz wyróżniona przez prezydenta Ukrainy. Dziękował mieszkańcom za pomoc

fot. ilustracyjne/ Anna Kopeć

Bydgoszcz jako jedno z kilku miast została wyróżniona przez prezydenta Ukrainy jako miasto, które najwięcej pomaga Ukraińcom w trakcie wojny z Rosją.

W swoim przemówieniu w Radzie Najwyższej prezydent Ukrainy Wołodomyr Zełenski dziękował wszystkim Polakom za bezinteresowaną i ogromną pomoc udzielaną jego rodakom.

Wymienił także nazwy miast w Polsce, które okazały największą pomoc swym miastom partnerskim na Ukrainie. Wymienił Warszawę, Kraków, Łódź, Poznań, Wrocław, Gdańsk, Toruń, Lublin, Katowice, Opole, Szczecin, Gorzów Wielkopolski, Zieloną Górę, Rzeszów, Białystok, Olsztyn, Kielce oraz Bydgoszcz.


Ustanowiłem specjalny tytuł honorowy - "miasto-ratownik" - dla miast partnerskich naszego państwa, które dziś czynią to, co niemożliwe, aby nam dopomóc. W imieniu całego narodu ukraińskiego wyrażam wdzięczność Rzeszowowi - pierwszemu "miastu-ratownikowi"

- powiedział Zełenski. 

Jak wyjaśnił prezydent wyróżnienie zostało stworzone dla miast partnerskich, które przyszły na pomoc Ukrainie i jej obywatelom po inwazji rosyjskiej.


 

Inf. PAP

kd Autor