Bydgoszcz 25 cze 08:34 | Redaktor
Bydgoszcz zielenieje. Sadzą mnóstwo nowych drzew i krzewów

fot. ZDMiKP w Bydgoszczy

Wzdłuż najważniejszych bydgoskich ulic w tym roku zasadzonych zostanie w sumie kilkaset drzew i ponad 15 tysięcy krzewów – informuje Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy. Wiele z tych prac wykonanych zostało już wiosną, a efekty są urzekające.

Większość krzewów wypuściła kwiaty, co stworzyło efekt kolorowych wysp w miejskim krajobrazie. Drogowcy podkreślają też, że zazieleniły się już drzewa, które zasadzili podczas przebudowy kilku bydgoskich ulic.

Młode drzewka dobrze przyjęły się przy rondzie Fordońskim, które nasadzone zostały w ramach konkursu „Drzewo Przyjaciel Bydgoszczy". Nowe drzewa pojawiły się też przy ul. Hallera, Nakielskiej oraz Karłowicza, przy ul. Wielorybiej, Rekinowej i Stawowej oraz wzdłuż Alei Jana Pawła II.

Lipa holenderska, jabłoń ozdobna, klon czerwony, świerk pospolity, ambrowiec amerykański, wiśnia, śliwa, glediczja trójcierniowa a także brzoza pożyteczna, to tylko niektóre z przykładów gatunków drzew, które pojawiły się w ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego.

fot. ZDMiKP w Bydgoszczy

130 drzew zazieleniło się nad Wisłą w Starym Fordonie. 360 drzew i ponad 100 krzewów zasadzono w ramach budowy mostów nad Brdą.

Róża okrywowa robi o tej porze roku niesamowite wrażenie przy rondzie Bernardyńskim i nowym buspasie na Wałach Jagiellońskich.

fot. ZDMiKP w Bydgoszczy

W wielu miejscach nie prowadzi się już częstego koszenia trawników, dzięki temu przy wielu bydgoskich ulicach powstają piękne łąki kwietne.

fot. ZDMiKP w Bydgoszczy

Źródło: Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor