Bydgoszcz 9 cze 09:10 | Redaktor
Córka Fiony i Shreka ma na imię... Delicja. Takie perełki tylko w bydgoskim zoo

Delicja w całej okzałaości/fot. Oficjalny Seriws Bydgoszczy

Ogród zoologiczny w Bydgoszczy ma podwójną okazję do świętowania - w ciągu tygodnia powitał dwóch czworonożnych mieszkańców. Mała antylopa to Gaspar, a imię dla małej lamy wybrali miłośnicy bydgoskiego zoo, oddając swój głos na portalu społecznościowym ogrodu - informuje Oficjalny Serwis Bydgoszczy.

W poniedziałek (3 czerwca) na świat w bydgoskim zoo przyszła samica lamy, córka Fiony i Shreka. Maleństwo ma o rok starszą siostrę Felicję. Bydgoszczanie i bydgoszczanki zamieścili w komentarzach na Facebooku ogrodu zoologicznego kilkadziesiąt propozycji na imię dla maluszka. Opiekunowie działu kopytnych wybrali 3 propozycje: Brownie, Prażynka, Plamka oraz podali własną - Delicja. Ostatecznie lama będzie miała na imię Delicja.

Z kolei Neli i Gabonowi, czyli nialom grzewiastym z bydgoskiego zoo narodziło się także maleństwo. 29 maja na świat przyszedł Gaspar. Maluch w jasnobrązowym ubarwieniu skradł serca internautów, kiedy ogród zoologicznym w Myślęcinku pochwalił się tą wiadomością na Facebooku. Niala grzywiasta to średniej wielkości antylopa. Dietę niali stanowią liście, pąki, młode pędy, kwiaty i owoce drzew oraz krzewów.

fot. Ogród Zoologiczny w Bydgoszczy

Źródło: Oficjalny Serwis Bydgoszczy

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor