Bydgoszcz 8 paź 12:50 | ak
Drewniany pomost na kładce Kiepury zostanie zmodernizowany

fot. Anna Kopeć

Jeszcze w październiku drogowcy rozpoczną prace związane z wymianą drewnianego pomostu na kładce J. Kiepury, który łączy Wyspę Młyńską z centrum. Na czas prac przejście będzie niedostępne dla pieszych.

Kładka wybudowana została 15 lat temu wraz z dwiema innymi kładkami od strony Bydgoskiej Wenecji. Stalowy most ma długość ponad 30 metrów i składa się z drewnianych desek oraz dwóch łukowych dźwigarów.

Most stał się również miejscem na którym zakochani zawieszają kłódki z wygrawerowanymi imionami czy inicjałami. Od 2019 roku część siatek zabezpieczających z zamkniętymi kłódkami wycięto podczas prac konserwacyjnych i przeniesiono do nowej instalacji artystycznej "Kadr na miłość" ustawionej na zrewitalizowanym placu przy ul. Grodzkiej.

Pierwsze prace naprawcze kładki wykonano jeszcze przed wakacjami. Wymienione zostały wówczas uszkodzone deski. Teraz zaplanowano większy remont obejmujący wymianę całego drewnianego pomostu.

Kładka zostanie również lepiej skomunikowana z placem otaczającym Operę Nova. Znikną m.in. schody utrudniające poruszanie osobom z niepełnosprawnościami i rowerzystom. 

Zakończenie prac planowane jest jeszcze jesienią.

 

Na podst. ZDMiKP

ak Autor