Dzieci z Wileńszczyzny już w Bydgoszczy! Trwa zbiórka na ich wakacje

fot. Facebook
Polskie dzieci z Wileńszczyzny przyjechały na wakacje do Bydgoszczy. Wsparcie dla tej inicjatywy można okazać nie tylko modlitwą – dziś trwa zbiórka pod kościołami, a do tego prowadzona jest zrzutka internetowa.
Inne z kategorii
Szubińska jak nowa! Wiadukt po remoncie – teraz bezpieczniej i estetyczniej
Nowa onkologia w Bydgoszczy? Ministerstwo odpowiada, ale nie daje gwarancji
Serce Bydgoszczy otwarte na młodych rodaków
Stowarzyszenie Bydgoscy Patrioci po raz kolejny organizuje letni wypoczynek dla dzieci z polskich rodzin mieszkających na Wileńszczyźnie. Młodzi goście są już w naszym mieście, a mieszkańcy mogą włączyć się w pomoc.
W niedzielę wolontariusze kwestują pod kościołami w różnych parafiach, rozdając przy tym ulotki informujące o akcji „Wakacje Polskich Dzieci z Wileńszczyzny w Bydgoszczy”. Zebrane środki pozwolą nie tylko na pokrycie kosztów pobytu, ale też na organizację atrakcji i wycieczek.
Możesz pomóc już teraz
Ci, którzy nie trafili na uliczną zbiórkę, mogą nadal dorzucić swoją cegiełkę. Uruchomiono specjalną zbiórkę online na platformie Zrzutka:
https://zrzutka.pl/bnbwmy
Można też przelać dowolną kwotę bezpośrednio na konto Stowarzyszenia Bydgoscy Patrioci z dopiskiem „Wakacje dla Polskich Dzieci z Wileńszczyzny”:
63 1320 1117 7000 2250 2000 0001
Pamiętamy o historii
W ramach działań Stowarzyszenia zaplanowano także obchody 81. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Uroczystości odbędą się w najbliższych dniach, a udział w nich wezmą również młodzi goście z Litwy.