Bydgoszcz 6 wrz 11:29 | ak
Ekoeksperci doradzą w Starym Fordonie i na Osowej Górze. Powstały nowe punkty

fot. ilustracyjna, Pixabay

Nowe punkty doradczo - konsultacyjne rozpoczęły pracę w Starym Fordonie i na Osowej Górze. Mieszkańcy, którzy chcą zmodernizować swoje ogrzewanie, ocieplić dom lub szukają dofinansowania na takie działania mogą skorzystać z bezpłatnego doradztwa w dwóch nowych lokalizacjach.

Jak poinformował Urząd Miasta Bydgoszczy w nowych punktach na mieszkańców czekają eksperci ekologiczni, którzy zapewnią bezpłatną pomoc w pozyskaniu informacji:

  • o dotacjach na wymianę ogrzewania,
  • o tym,  jak można łączyć różne źródła dofinansowania (dotację miejską i wsparcie z rządowego programu Czyste Powietrze),
  • jak otrzymać dofinansowanie na termomodernizację i odnawialne źródła energii oraz o korzyściach ekonomicznych, społecznych i środowiskowych wynikających z wymiany ogrzewania, z poprawy efektywności energetycznej budynków i zastosowania mikroinstalacji fotowoltaicznych.

Można też uzyskać informacje o obowiązującej w naszym województwie uchwale antysmogowej.

Nowe lokalizacje i godziny otwarcia ekopunktów:

(Obowiązuje umówienie wizyty pod numerem telefonu: 786 653 426)

  • Stary Fordon - siedziba Rady Osiedla, Rynek 6: poniedziałki i środy, godz. 16.00 - 19.30
  • Osowa Góra - siedziba Rady Osiedla, ul. Dolna Waleniowa 1b: wtorki i czwartki, godz. 16.00 - 19.30.

Projekt realizowany jest przez Uniwersytet Wrocławski, we współpracy z Miastem Bydgoszcz i Politechniką Wrocławską i finansowany w ramach  instrumentu finansowanego UE LIFE oraz dotacji Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Działanie realizowane jest na zlecenie Miasta Bydgoszczy przez Pracownię Zrównoważonego Rozwoju z Torunia oraz Bydgoski Alarm Smogowy i Fundacją EkoRozwoju z Wrocławia. Więcej informacji: https://mappingair.meteo.uni.wroc.pl

 

źródło: Oficjalny Serwis Bydgoszczy

ak Autor