Bydgoszcz 11 cze 17:08 | Redaktor
Floreciści UKS MDK5 z Fordonu najlepsi indywidualnie i w drużynie

W miniony weekend w Gdańsku odbyły się floretowe mistrzostwa Polski do lat 14. Floreciści UKS MDK5 z Fordonu mieli podwójne powody do radości.

Pierwszego dnia rozegrano turniej indywidualny, w którym najlepszym okazał się bydgoszczanin Igor Głowiński, reprezentujący UKS MDK5 Bydgoszcz. W silnie obsadzonych zawodach wystartowało ponad 100 młodych florecistów z całego kraju, a po zaciętych walkach tytuł Mistrza Polski Młodzików U-14 zdobył Igor Głowiński.

Miejsce w finałowej ósemce wywalczyli jeszcze: Patryk Kowalski oraz Wiktor Woźniak.

Wśród dziewcząt najlepiej z regionu powalczyła Oliwia Buda, która zajęła 11. miejsce.

Ogromny sukces odnieśli bydgoscy floreciści następnego dnia. Drużyna UKS MDK5 Bydgoszcz I w składzie: Igor Głowiński, Wiktor Woźniak, Patryk Kowalski i Jakub Becella zdecydowanie wygrała wszystkie pojedynki i wywalczyła tytuł Drużynowego Mistrza Polski.

Dla Igora Głowińskiego ten sukces to potrójne zwycięstwo – zdobył nie tylko podwójne złoto Mistrzostw Polski, ale także wrócił do wspaniałej formy po niefortunnym upadku i poważnej kontuzji ręki. Intensywna rehabilitacja po skomplikowanym złamaniu, determinacja zawodnika i ogromne wsparcie rodziców i trenerów spowodowały, że wspólnie możemy cieszyć się z sukcesu Igora  – podkreśliła Hanna Grześkowiak, prezes UKS MDK5 Bydgoszcz

Nasza dziewczęca drużyna w składzie: Oliwia i Natalia Buda, Barbara Moś i Dorota Wudarska wywalczyła piąte miejsce.

Krajowy sezon kończymy z dwoma indywidualnymi oraz trzema drużynowymi medalami rangi Mistrzostw Polski!

Warto dodać, że jest to trzeci rok z rzędu, gdy zawodnik UKS MDK5 Bydgoszcz zdobywa tytuł Mistrza Polski Młodzików (Teresa Moś 2023, Alex Kardyś 2022), a piąte Mistrzostwa z rzędu, z których wracamy z medalem  - dodał Adrian Przednowek , trener UKS MDK 5 Bydgoszcz

Były to ostatnie krajowe zawody w tym sezonie. Trzech naszych zawodników: Wiktor Woźniak, Jakub Becella i Patryk Kowalski będzie reprezentować Polskę pod koniec miesiąca w nieoficjalnych Mistrzostwach Europy Młodzików w Budapeszcie.