Bydgoszcz 15 cze 11:41 | Redaktor
Jest pomysł na zakrycie szpetnych skrzynek elektrycznych. Ma być ładniej

fot. Oficjalny Serwis Bydgoszczy

Elektryczne rozdzielnie to niezbędny element miejskiej infrastruktury. Wprowadzamy pilotażowo rozwiązanie, które pozwoli je lepiej wkomponować w otoczenie. Wykorzystamy w tym celu historyczne zdjęcia - informuje Oficjalny Serwis Bydgoszczy.

W sprawie skrzynek zasilająco-sterujących, które towarzyszą wielu miejskim inwestycjom odbywały się w ostatnich miesiącach spotkania między innymi z udziałem m.in. Plastyka Miasta oraz przedstawicieli miejskich spółek. Wypracowano nowe rozwiązanie, które pilotażowo realizowane jest na Bartodziejach. Oficjalny Serwis Bydgoszcz informuje:  - Skrzynki, które muszą być łatwo dostępne, zamierzamy wyklejać historycznymi zdjęciami.

Na początek grafika z historycznym zdjęciem osiedla umieszczona została na skrzynce ZDMIKP w rejonie skrzyżowania ulic Kamiennej i S. Wyszyńskiego. Przedstawia ona okolice Balatonu w latach 70. XX wieku. W najbliższych tygodniach sprawdzimy czy wybrany sposób nanoszenia grafik jest trwały i jak odbierana jest ta inicjatywa wśród mieszkańców. Będzie to podstawa do zlecania kolejnych takich prac w innych punktach miasta oraz przy realizacji kolejnych inwestycji, które wiążą się z wbudowaniem rozdzielni i liczników w reprezentacyjnych miejscach.

Wcześniej w celu ukrycia dodatkowej infrastruktury sterująco-pomiarowej zastosowane też inne rozwiązania związane na przykład z zabudową z paneli lub zmianę kolorystyki skrzynek.

Źródło i foto: Oficjalny Serwis Bydgoszczy

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor