Bydgoszcz 18 cze 19:41 | kd
Na Wyspie Młyńskiej odbył się piknik organizacji pozarządowych. Była zabawa, edukacja i wiele uśmiechów

fot. Anna Kopeć

18 czerwca na Wyspie Młyńskiej odbył się Piknik Bydgoskich Organizacji Pozarządowych.

Słoneczny dzień sprzyjał bydgoskim organizacjom pozarządowym, które licznie wystawiły swoje stanowiska na Wyspie Młyńskiej. 

W programie pikniku znalazł się szereg atrakcji, m.in. pokazy i prezentacje ponad 50 bydgoskich organizacji pozarządowych, różnorodne warsztaty artystyczne, strefa zabaw dla dzieci, strefa food trucków, strefa służb mundurowych oraz liczne występy muzyczno-taneczne.

Na zakończenie pikniku zagrała uznawana za najstarszą didżejkę na świecie, jedyna w swoim rodzaju DJ WIKA., która pomimo zmęczenia upałem rozruszała bydgoszczan przebywających na Wyspie.

Najmłodsi chętnie robili sobie zdjęcia i przybijali "piątki" z maskotkami ekipy Zielona Drużyna Bezpieczna Rodzina.

Główną ideą Pikniku jest promowanie tzw. trzeciego sektora czyli organizacji NGO, jak i zachęcenie mieszkańców do działalności społecznej i obywatelskiej.

Dla organizacji pozarządowych – stowarzyszeń i fundacji – to świetna okazja do zaprezentowania siebie, zintegrowania z mieszkańcami, zachęcenia ich do uczestnictwa w prowadzonych akcjach, a także zachęcenia mieszkańców do wsparcia finansowego organizacji w formie 1 proc. podatku lub darowizn.

kd Autor