Nowa Wenecja, apartamenty dla elity
Wizualizacja apartamentowca Nowa Wenecja/ źródło: www.bydgoszcz.mertis.pl
Z widokiem na Wyspę Młyńską zbudowane zostaną nowoczesne apartamenty Nowa Wenecja. Taras na dachu, dostęp do mieszkań za pomocą smartfonów, czy ładowarka do samochodów elektrycznych, to udogodnienia, które mają znaleźć się w budynku.
Inne z kategorii
Była dyrektor MPU alarmuje: miasto podniesie wartość gruntów, ale nic na tym nie zarobi
Nie żyje ks. infułat Stanisław Kotowski, proboszcz bydgoskiej katedry
„Podczas projektowania budynku Nowej Wenecjiprzyświecała nam idea stworzenia obiektu wyjątkowego. Łączącego historię tego miejsca z nowoczesnością” - czytamy na stronie inwestora. Budynek powstanie przy ulicy Świętej Trójcy 8, pomiędzy rafinerią Augusta Frankego, a starą farbiarnią Wilhelma Koppa, tuż nad Młynówką przy moście Krzysztofa Klenczona. Apartamentowiec zaprojektowano tak, aby wpisał się w zabytkowe otoczenie. Inwestorzy chcą nawet wykorzystać odzyskane, zabytkowe materiały budowlane.

materiały Mertis Investments
Całkowita powierzchnia użytkowa „Nowej Wenecji” to 840m². Będzie miała 4 kondygnacje - na trzech przewidywane jest utworzenie dziewięciu mieszkań, a parter pozostawiony będzie dla lokali usługowych. W budynku znajdzie się również hala garażowa dla mieszkańców. Atutem budynku ma być także miejsce wypoczynku - zielony taras na dachu.
Inwestorzy stawiają na nowoczesne technologie. Poza rozwiązaniami takimi klimatyzacja i ogrzewanie podłogowe, rozpatrują wprowadzenie np. bezkluczowego dostępu za pomocą smartfonów lub odcisku palca czy okna automatycznie zamykane w czasie deszczu.
Nowa Wenecja to oferta dla wąskiej grupy klientów. „Ten budynek nie ma być kompromisem, nie ma być dla każdego. Posiadane apartamentu w Nowej Wenecji będzie wyróżnieniem” - deklaruje na swojej stronie firma Mertis.

Zakończenie budowy planowane jest jeszcze w tym roku/fot. bw