Bydgoszcz 17 cze 07:54 | Redaktor
Przebudowa ul. Pod Skarpą. Raport drogowców [WIDEO]

fot. ZDMiKP w Bydgoszczy

Przebudowywany fragment ulicy Pod Skarpą położony jest od ul. Sybiraków do ul. Korfantego przy nowych budynkach wielorodzinnych. Wyposażony zostanie nie tylko w nową nawierzchnię, ale też w przejścia dla pieszych i chodniki. Drogowcy przygotowali krótki filmowy raport z prac.

Prace potrwają do jesieni i są realizowane etapami. Obecnie trwa pierwszy z nich. Roboty w ramach I etapu prowadzone są od ronda Matki Teresy z Kalkuty do ul. Romana Kaczmarczyka. Prowadzone są prace ziemne i teletechniczne. Układane są też pierwsze krawężniki przy docelowej jezdni.

Objazd dla aut i wybranych linii autobusowych jest poprowadzony pobliskimi ulicami: Matki Teresy z Kalkuty - Trybowskiego - Jasiniecką.

Zakres wszystkich robót obejmuje przebudowę odcinka ul. Pod Skarpą od ul. Sybiraków do ul. W. Korfantego o łącznej długości około 700 metrów.

Zadanie obejmuje ułożenie nowej nawierzchni asfaltowej, budowę zjazdów do posesji z kostki betonowej oraz chodnika, który powstanie po południowej stronie jezdni.

Pojawi się też peron autobusowy i oświetlenie.

Doświetlone zostaną również dwa nowe przejścia dla pieszych na ul. W. Korfantego przy skrzyżowaniu z ul. Pod Skarpą oraz na skrzyżowaniu z ul. Frydrychowicza.

Zazieleni się również skwer przy ul. W. Korfantego. W ramach prowadzonych prac przewidujemy spory pakiet nasadzeń. Pojawi się 40 drzew (brzóz, sosen i świerków) i ponad 500 krzewów (pięciorników, dereni i kosodrzewin).

Wykonawcą robót jest firma CZiLL Sp. z o.o. Wartość zadania to ponad 4,4 mln zł. Zadanie będzie realizowane do jesieni bieżącego roku. Obecne prace to już jeden z ostatnich etapów przebudowy całego ciągu łączącego Fordon z Myślęcinkiem (ul. Zamczysko i Pod Skarpą).

Źródło: Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor