Bydgoszcz 17 lip 11:19 | ak
Rośnie Nowy Port w centrum Bydgoszczy. Pierwsze betonowanie za nami [ZDJĘCIA, VIDEO]

fot. AWZ Deweloper

Trwają prace przy I etapie inwestycji Nowy Port. W kwartale ulic– naprzeciwko Opery Nova, zabetonowano już pierwszą część płyty fundamentowej. Apartamenty z widokiem na Brdę, realizowane przez AWZ Deweloper, powstają zgodnie z harmonogramem.

W ramach I etapu Nowy Port obejmuje swoim zakresem zabudowę w kwartale ulic pomiędzy  Obrońców Bydgoszczy od północy, Marcinkowskiego z bulwarami nad Brdą od zachodu i nowo projektowaną zieloną aleją od wschodu. To ok. 30 procent całej inwestycji. Aktualnie w kwartale ulic Obrońców Bydgoszczy i Marcinkowskiego trwają prace ziemne i żelbetowe.

– Wykonaliśmy już ok. 80 procent wykopu i na bieżąco zalewamy „chudziaki” – mówi Łukasz Iglewski, kierownik budowy. – Na budowie pojawił się pierwszy żuraw, a wraz z nim zjechały pierwsze dostawy stali zbrojeniowej i rozpoczęły się prace zbrojarskie. Właśnie zabetonowaliśmy pierwszą działkę płyty fundamentowej – dodaje.

Miniona środa (14 lipca) była bardzo intensywnym dniem na budowie. Od wczesnych godzin porannych do samego wieczora trwały prace związane z betonowaniem pierwszej (z dwunastu) części płyty. Na budowę Nowego Portu przyjechało aż 60 gruszek i przywiozło około 500 m3 betonu. Nad prawidłowością wykonania czuwała rzesza specjalistów – inżynierowie, inspektorzy nadzoru, specjaliści od badania parametrów betonu oraz eksperci od hydroizolacji.

Inwestor kładzie nacisk na monitorowanie wykonywanych zabezpieczeń przed wodą, które jest tu szczególnie ważne. Wraz ze zbrojeniem montowane są systemowe elementy hydroizolacji bezpowłokowej – tzw. „białej wanny”. To ona zapewni szczelność dwóm kondygnacjom podziemnym.

– Nasi Klienci doskonale wiedzą, że kupując apartament pod marką AWZ nie muszą się obawiać o jakość wykonania czy harmonogram. Od lat realizujemy nasze inwestycje zachowując najwyższe standardy – mówi Anna Wydrzyńska, wiceprezes AWZ Deweloper. I dodaje, że Nowy Port to pierwsze prawdziwe i jedyne apartamenty w standardzie prestige w Bydgoszczy, a co się z tym wiąże – cechujące się stosunkowo wysoką ceną.

Wydrzyńska przekonuje, że to najlepiej zainwestowane pieniądze w nieruchomości na bydgoskim rynku a Nowy Port to inwestycja, o której mówi się już w całej Polsce.

Mimo, że oferta nie trafiła jeszcze do oficjalnego obiegu, zarezerwowanych już jest około 20 procent apartamentów w pełnym przekroju metrażowym. Powodzeniem cieszą się zarówno niewielkie mieszkania w części inwestycyjnej, jak i największe, najbardziej prestiżowe apartamenty w luksusowych wieżach, z widokiem na rzekę.

Czytaj też: Zagospodarują „brakującą część Śródmieścia”. Nowy Port z pozwoleniem na budowę

źródło: AWZ, zmiany red.

ak Autor