Bydgoszcz 28 gru 2017 | Redaktor
Wyrzucili Kaczyńskiego z Bydgoszczy. Powrót do PRL  [TRWA SESJA RADY MIASTA AKTUALIZACJA]

Kadr z relacji internetowej z LVIII sesji rady miasta/oficjalny serwis Bydgoszczy

Rada Miasta Bydgoszczy zmieniła nazwę ulicy Aleje Prezydenta Lecha Kaczyńskiego na Aleja Planu 6-cio letniego. Wraca też ulica Przodowników Pracy, bo radni PO i SLD nie chcieli, by najdłużej pełniący obowiązki prezydenta Bydgoszczy za czasów II Rzeczpospolitej Bernard Śliwiński - powstaniec wielkopolski, był patronem jednej z ulic.

GODZINA 19:58

Bydgoska Rada Miasta głosami koalicji PO SLD, stosunkiem głosów 15 za, 13 przeciw zmieniła nazwę ulicy Aleja Prezydenta Lecha Kaczyńskiego na Aleja Planu 6-cio letniego.  


 GODZINA 20:10

Bydgoska Rada Miasta głosami koalicji PO SLD, stosunkiem głosów 15 za, 13 przeciw zmieniła nazwę ulicy Bernarda Śliwińskiego na ul. Przodowników Pracy. Radni PO i SLD chcą, żeby przywrócić zdekomunizowane nazwy i by ciągle w Bydgoszczy były ulice Aleja Planu 6-letniego i Przodowników Pracy. 

Radny Prawa i Sprawiedliwości Paweł Bokiej powiedział: - Jak trzeba nienawidzić tego człowieka (śp. Lecha Kaczyńskiego - przyp. red), że depcze się jego pamięć po raz drugi. Drugi raz jest robiony taki cyrk przez tą samą ekipę.

To pan Jarosław Kaczyński zrobił wszystko, żeby nam tę postać swojego brata zohydzić – odpowiedziała Bokiejowi radna PO Agnieszka Bąk.

Przypomnijmy, że koalicja PO i SLD już raz wyrzucała z Bydgoszczy śp. Lecha Kaczyńskiego. Pozbawiała jego imienia nazwę mostu na Trasie Uniwerysteckiej.

Dyskusja trwa. Będziemy na bieżąco informować o wynikach głosowania.

Mirosław Jamroży w imieniu klubu PiS złożył wniosek formalny o zdjęcie projektów obu uchwał z porządku obrad. Wniosek przepadł w głosowaniu 13 za, 16 przeciw.

 

red

 

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor