Bydgoszcz 25 cze 2019 | Redaktor
Startuje budowa przystanku wiedeńskiego na Focha

Przystanek wiedeński przy ul. Piotrkowskiej w Łodzi/ fot. ilustracyjna Zorro2212, wikipedia

Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w najbliższy piątek (28 czerwca) przekaże wykonawcy plac pod budowę tzw. peronu wiedeńskiego. Firma wyłoniona w przetargu, rozpocznie realizację zadania pod nazwą: „Przebudowa z rozbudową ulicy Focha wraz ze skrzyżowaniem z ul. Gdańską, Mostową i Jagiellońską w Bydgoszczy oraz budową infrastruktury dla ruchu rowerowego" – ETAP I".

Prasbet ma wykorzystać wakacyjny czas mniejszego ruchu pasażerskiego, jak również pomniejszonej o 30 porc. liczby aut na bydgoskich jezdniach. Poza budową przystanku wykonawca przebuduje urządzenia wchodzące w skład ITS'u m.in. przestawi tablice informacji pasażerskiej, przebuduje kanalizację deszczową, wyreguluje wpusty do kanalizacji deszczowej oraz pierścienie studni, przestawi wiatę przystankową jak również od nowa wykona oznakowanie poziome i pionowe.

Inwestycja ma podnieść poziom bezpieczeństwa pasażerów. Peron nie tylko ma ułatwić wsiadanie i wysiadanie, ale także zobliguje kierowców do zmniejszenia prędkości w chwili zbliżania się do wyniesionego peronu.

Wszystkie prace zostaną przeprowadzone w okresie wakacji letnich. Zakończą się w sierpniu, jeszcze przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego.

O losach inwestycji pisaliśmy w artykule: Miasto znalazło wykonawcę przystanku wiedeńskiego.

Źródło: ZDMIKP

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor