Bydgoszcz 16 sty 2018 | Redaktor
Torbyd czynny do kwietnia. Potem? Zobaczy się

Torbyd będzie czynny do kwietnia - ujawnił dziś (16 stycznia) na konferencji prasowej prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski.

Co potem? - Będziemy przyglądać się. Jak będzie zainteresowanie, to może będzie czynny w maju - oświadczył prezydent, zapytany o liczbę dni w roku, w których nowy Torbyd będzie miał obłożenie.

Przyznał, że obiekt będzie zamknięty w lipcu i sierpniu: "ze względu na konieczne prace konserwatorskie". Wcześniej przywoływał przykłady amerykańkich hal, które goszczą pod swoim dachem m.in. drużyny hokejowe: - Są obłożone jedynie sto dni w roku.

Prezydent po raz kolejny podkreślił, że lodowisko było projektowane i wybudowane jako miejska ślizgawka. - Ma służyć mieszkańcom. I nie 4-6 godzin jak dawny Torbyd, a tak było, bo sprawdziliśmy w starych gazetach w rubryce ślizgawka - przekonywał. - Nowy Torbyd ma służyć jak najdłużej.

Przypomnijmy:

Torbyd otwarto 5 stycznia 2018 roku. Kosztował 24  mln zł brutto.  Jednocześnie na tafli mogą przebywać 240 osoby. Trybuny mogą pomieścić niespełna 300 widzów. Podczas niedzielnego (14 stycznia) meczu hokeistów BKS Bydgoszcz wypełniły się w komplecie.

Wygrał hokej, wygrali kibice - mecz BKS

Trzystu - komentarz Wojciecha Bielawy

Otwarcie Torbydu - galeria zdjęć

 

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor