Bydgoszcz 17 sie 11:53 | mk
Trzy kładki przejdą remonty. Przetarg ogłoszony

Największe z zadań dotyczy kładki przy Torbydzie/fot. Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy

Kładki przez Brdę – przy Torbydzie i w rejonie ul. Oplawiec – oraz przez Stary Kanał Bydgoski przy śluzie nr V zostaną wyremontowane. Miasto ogłosiło przetarg na realizację robót.

Największe z zadań dotyczy kładki przy Torbydzie. Drewniany pomost zostanie przebudowany, stalowe konstrukcje i podpory przejdą remont.  Powstaną nowe schody i oświetlenie.
– Dodatkowo schody wyposażone zostaną w prowadnice dla wózków i rowerów oraz wymalowane specjalną farbą dla osób słabowidzących – czytamy na stronie Zarządu Drog Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy. – Dokonana zostanie też korekta naciągu want w sposób umożliwiający swobodną pracę przęsła w pełnym zakresie temperatur – dodają drogowcy. Na czas prac kładka zostanie zamknięta, ruch pieszy będzie odbywał się mostem Pomorskim przy rondzie Toruńskim.

Przy kładce przez Brdę w rejonie ul. Opławiec rozebrane zostaną schody wraz z betonowymi płytami. Ma to ułatwić poruszanie się użytkownikom wózków i rowerów – nadbudowany zostanie nasyp, na którym wykonany zostanie nowy chodnik.


Ostatnim obiektem, który czeka przebudowa, jest kładka przez Stary Kanał Bydgoski w ciągu ul. Czarna Droga przy śluzie nr V. – Rozebrane zostaną dotychczasowe balustrady, nawierzchnia i izolacja przęsła. Po przebudowie płyty nałożona zostanie nowa izolacja i nawierzchnia bitumiczna. Wykonane zostaną też nowe stylowe balustrady – zapowiadają drogowcy.

Przewidziano też zabezpieczenie antykorozyjne obiektu. Roboty będą prowadzone w porozumieniu z Miejskim Konserwatorem Zabytków – Stary Kanał Bydgoski jest wpisany do rejestru zabytków.  

Prace mają rozpocząć się w tym roku.

Na podstawie komunikatu Zarządu Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy

Zdjęcia: Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy

mk Autor