Bydgoszcz 14 kwi 2019 | Redaktor
W Bydgoszczy biegali urodzinowo [FOTORELACJA]

fot. Anna Kopeć

Bydgoski Biegi Urodzinowy zgromadził na starcie blisko półtora tysiąca zawodników.

fot. Anna Kopeć

Już od kilku lat w kwietniu biegacze wyruszają na ulice, aby na sportowo uczcić nadanie Bydgoszczy praw miejskich. Impreza jest jednocześnie symboliczną inauguracją sezonu biegowego w naszym mieście. Od początku cieszy się ogromnym zainteresowaniem – udział biorą w nim zarówno wytrawni biegacze, jak i amatorzy.

Sygnał do startu dał prezydent Rafał Bruski. W tym roku pięciokilometrowa trasa biegła przez ścisłe centrum i nadrzeczne bulwary. Biegacze wystartowali o godzinie 15.00 z Mostu Staromiejskiego. Trasa biegła wzdłuż ulicy Grodzkiej, następnie wzdłuż Bulwarów nad Brdą aż do Mostu Esperanto. Tam, po przebiegnięciu kładki, biegacze zawrócili i kierowali się drugą stroną bulwarów aż do Mostów Solidarności. Końcowym etapem biegu były ulice Starego Miasta - Mennica, Przyrzecze, Farna, Malczewskiego i Grodzka.

fot. Anna Kopeć

W tym roku pierwszy metę przekroczył Grzegorz Michalak z czasem 16:17:85. Wśród kobiet najszybsza okazała się Marta Szenk (18.57.95). Najstarszym zawodnikiem był Władysław Angiel (83 lata), a najmłodszą - Ilona Pijarowska.

Wśród służb mundurowych, które zawsze biorą udział w urodzinowym biegu, najlepszymi okazali się Grzegorz Pietryka i Marta Szenk.

fot. Anna Kopeć

Na mecie na uczestników czekał tort urodzinowy, kanapki i napoje. Każdy uczestnik biegu dostał pamiątkową koszulkę i medal.

Źródło: Oficjalny Serwis Bydgoszczy

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor