Bydgoszcz 23 sie 2019 | Redaktor
Wieża Ciśnień będzie dostępna dłużej. Po interpelacji radnego

fot. Jacek Kargól

Zwracam się z pomysłem reorganizacji pracy Wieży Ciśnień – napisał w interpelacji do prezydenta Bydgoszczy radny Prawa i Sprawiedliwości Paweł Bokiej.

Radny zwrócił uwagę, że Wieża Ciśnień czynna jest w dni powszednie do godz. 16.00, a w weekendy do godz. 17.00. „Mieszkańcy Bydgoszczy zwracają uwagę, że przydałby się przynajmniej jeden dzień, w którym Wieża otwierana byłaby później, ale i później zamykana, np. o 22.00 – napisał radny Bokiej. I uzasadniał: „Taka zmiana pozwalałaby na wieczorne korzystanie z tarasu widokowego i podziwianie pięknie oświetlonej panoramy Bydgoszczy, co stanowiłoby dodatkową atrakcje miasta”.

Prezydent Rafał Bruski odpowiedział, że wprawdzie z informacji uzyskanych z Muzeum Wodociągów (operatora Wieży Ciśnień –przyp. red.)  wynika brak tego typu sugestii, ale „wychodząc naprzeciw inicjatywie radnego Miejskie Wodociągi i Kanalizacja w Bydgoszcz sp. z o.o. podjęły decyzję, że od 1 września do 30 listopada w każdą sobotę Wieża Ciśnień będzie czynna do godz. 20.00”. Prezydent dodaje, że „w przypadku dużego zainteresowania bydgoszczan zwiedzaniem Wieży Ciśnień w tych właśnie godzinach, spółka rozważy możliwość wprowadzenia nowego czasu funkcjonowania tego obiektu Muzeum Wodociągów w Bydgoszczy na stałe”.

 

red

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor