Bydgoszcz 8 sie 19:17 | Redaktor
Zaczął się remont boiska treningowego przy stadionie Zawiszy

fot. Urząd Miasta Bydgoszczy (Bydgoszcz.pl)

Obecna nawierzchnia na boisku treningowym przy stadionie Zawiszy zostanie wymieniona na nową. Obiekt, na którym m.in. szkolą się młodzi piłkarze, ma dzięki temu spełniać wymogi federacji FIFA. Prace potrwają ok. dwóch miesięcy.

Boisko położone jest po północnej stronie sportowego kompleksu zaraz przy wjeździe na Zawiszę. Pole gry ma wymiary 105x68 metrów, jest oświetlone reflektorami. Pozwala na rozgrywki niższych klas i juniorów PZPN. Nawierzchnia to sztuczna trawa. W  ramach prac przewidywane jest jej usunięcie. Miasto zakłada, że część nieuszkodzonej nawierzchni będzie mogła zostać wykorzystana w innych miejscach, np. na placach zabaw ćwiczeń. Następnie uzupełniona i wyrównana zostanie podbudowa. Na tak przygotowanym terenie ułożona zostanie nowa trawa syntetyczna i wklejone zostaną linie boczne. Na koniec ustawione zostanie sportowe wyposażenie.

fot. Urząd Miasta Bydgoszczy (Bydgoszcz.pl)

Prace mają na celu przywrócenie dobrego stanu boiska, zgodnego z wymogami FIFA. Ułatwi to również w przyszłości ubieganie się o ważne sportowe imprezy o międzynarodowej randze. Prace zajmą około dwóch miesięcy. Po odbiorach boisko będzie objęte 7-letnią gwarancją.

Na to zadanie Miasto wyda 2,1 mln złotych. Pozyskało na ten cel ponad milion zł dofinansowania z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej.

komunikat Urzędu Miasta Bydgoszczy (Bydgoszcz.pl), lead - redakcja

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor