Bydgoszcz 22 sty 2019 | Redaktor
Zarys ratusza w płycie Starego Rynku

fot. Oficjalny Serwis Bydgoszczy

Pierwsze granitowe elementy w ciemniejszym kolorze pojawiły się na płycie Starego Rynku. Wyznaczą zarys budynku średniowiecznego ratusza.

Odkryte fundamenty starego ratusza na Starym Rynku w Bydgoszczy/fot. Pit1233/wikipedia

fot. Oficjalny Serwis Bydgoszczy

Bydgoski ratusz przedstawia kolejny raport z przebudowy Starego Rynku: „Pierwsze tygodnie stycznia ze sprzyjającą pogodą wykonawca prac na Starym Rynku wykorzystał m.in. do układania kolejnych kamiennych płyt. W środkowej części placu pojawiły się też granitowe elementy w innym kolorze wyznaczające zarys fundamentów średniowiecznego ratusza. Mroźne tygodnie firma Betpol chce wykorzystać na przygotowania do ostatniego etapu prac”.

Teraz ze względu na mróz prace zostały wstrzymane. Wykonawca przeniesie w tym czasie zaplecze budowy na Rybi Rynek, by wiosną bez przeszkód dokończyć układanie ostatnich metrów nawierzchni rynku.

„Zimowy okres zostanie wykorzystany również do demontażu i konserwacji latarni. Zostaną one następnie zainstalowane na nowych fundamentach, które znajdują się nieco bliżej centralnej części placu. W ten sposób  zagwarantowano miejsce pod bardzo szerokie chodniki, które mają sprzyjać wystawianiu w okresie letnim ogródków. Wiosną oprócz budowy części chodników i robót wykończeniowych prowadzone mogą być też przebudowy instalacji znajdujących się bezpośrednio przy budynkach” – podaje też Oficjalny Serwis Bydgoszczy.

Podświetlony pas w kamiennej posadzce będzie wyznaczał też przebieg 18. południka.

Koszt rewitalizacji Starego Rynku to 14,3 mln zł. Zakończenie całej inwestycji planowane jest zgodnie z umową w czerwcu.

Źródło: Oficjalny Serwis Bydgoszczy

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor