Bydgoszcz 4 maj 11:38 | kd
Zmarła prof. dr hab. Elżbieta Laskowska. W czwartek odbędzie się pogrzeb

fot. ukw.edu.pl

Pracownicy i studenci UKW pożegnali się z prof. Elżbietą Laskowską, wieloletnią wykładowczynią Wydziału Humanistycznego.

Prof. dr hab. Elżbieta Laskowska była pracownikiem UKW w latach 1984 – 2019.

Przez wiele lat swoją wiedzą i doświadczeniem dzieliła się ze studentami i pracownikami Wydziału Humanistycznego. Była współtwórczynią kierunku dziennikarstwo i komunikacja społeczna - w 2007 została pierwszym kierownikiem Katedry Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej. Przez dwie kadencje była również dyrektorem Instytutu Filologii Polskiej

- czytamy w pożegnalny wpisie na stronie uczelni.

W latach 1990 - 1994 zasiadała w Radzie Miasta Bydgoszczy. Była również współtwórczynią Duszpasterstwa Akademickiego „Stryszek”, działającego przy Bazylice pw. św. Wincentego a Paulo.

Prof. dr hab. Elżbieta Laskowska zajmowała się przede wszystkim analizą wartościowania języka i komunikacji społecznej. Z wielką pasją badała język polityki i nowych mediów. Była uznawana za jedną z najwybitniejszych postaci wśród polskich humanistów. Na swoim koncie miała liczne publikacje, artykuły i odznaczenia. Chociaż już od kilku lat była na emeryturze, nie zaprzestała pracy naukowej, sprawując m.in. opiekę nad doktorantami. 26 kwietnia 2022, podczas Święta Uczelni, zostało Jej przyznane najwyższe odznaczenie Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy Medal Honorowy Casimirus Magnus. Niestety nie zdołała odebrać już go osobiście

- dodają przedstawiciele UKW.

 

Pogrzeb śp. prof. Elżbiety Laskowskiej odbędzie się w czwartek, 5 maja o godz. 13:00 w kościele Zmartwychwstania Pańskiego przy al. kard. S. Wyszyńskiego 58.

kd Autor