Camerimage 7 mar 2019 | Redaktor
Camerimage 2019 odbędzie się w Toruniu

Marek Żydowicz, fot. Anna Kopeć (archiwum)

Na początku sesji Rady Miasta Torunia głos zabrał Marek Żydowicz, dyrektor festiwalu EnergaCamerimage. Poinformował, że gospodarzem imprezy w tym roku będzie właśnie Toruń.

 – Podjęliśmy decyzję, że po 20 latach wracamy do Torunia, festiwal odbędzie się w tym roku na Jordankach, w dniach od 9 do 16 listopada, zapraszam serdecznie – cytuje Marka Żydowicza Polskie Radio PiK na swojej stronie internetowej. Rozpoczynamy rozmowy z miastem, po tych rozmowach zorganizujemy konferencję prasową i poinformujemy o szczegółach.

Rozstanie z Bydgoszczą szef Fundacji Tumult ogłosił podczas gali zamknięcia ubiegłorocznego festiwalu, po obcięciu miejskiej dotacji na organizację wydarzenia z 1,5 mln do 500 tys. złotych. Już wcześniej podpisał list intencyjny z prezydentem Michałem Zaleskim i ministrem Piotrem Glińskim w sprawie budowy centrum festiwalowego w Toruniu.

W sprawie ponownej organizacji festiwalu w Bydgoszczy nie udało się dojść do porozumienia - komunikacja między Markiem Żydowiczem a władzami miasta przebiegała głównie za pośrednictwem mediów. Więcej czytaj o tym:

Camerimage – a gdyby tak wszyscy wygrali [KOMENTARZ]

Bruski wycenia Camerimage

Definitywny koniec Cemarimage w Bydgoszczy. Żydowicz dziękuje mieszkańcom

Miasto nie będzie szukać kontaktu z Żydowiczem. „Nieuczciwie potraktował mieszkańców Bydgoszczy”

Żydowicz dosadnie po konferencji Sztybla i Krupy: kolejny raz mijacie się z prawdą

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor