Komunikacja 22 lis 2019 | Redaktor
Zmiany w ruchu przed Jarmarkiem Świątecznym

fot. Anna Kopeć

Trwają przygotowania do Bydgoskiego Jarmarku Świątecznego. W obrębie placu Teatralnego i ul. Mostowej stopniowo wprowadzane będą zmiany w ruchu.

Zakaz zatrzymywania się na ul. placu Teatralnym zaczyna obowiązywać już w piątek (22 listopada). Następnie od niedzieli (24 listopada) zostaną zamknięte ul. Mostowa i placu Teatralny (od ul. Grodzkiej do ul. Focha). Jednocześnie odwrócony zostanie kierunek w ruchu na ul. Grodzkiej przy spichrzach. Samochody będą mogły poruszać się wyłącznie w kierunku ul. Podwale.

Całodobowo na zamknięte ulice będą mogły wjechać pojazdy służb miejskich, samochody zaopatrujące jarmark będą mogły wjeżdżać w godzinach: od poniedziałku do czwartku: 8.00-11.00 i 20.00-22.00, od piątku do niedzieli:8.00-11.00 i 21.00-23.00. Ruch pojazdów obsługujących banki przy placu Teatralnym będzie dopuszczony od 8.00 do 11.00.

W najbliższych dniach na ul. Mostowej i placu Teatralnym montowana będzie infrastruktura Jarmarku. Ulica Mostowa może być wówczas całkowicie nieprzejezdna. W dniach 4-5 grudnia stragany mogą być zaopatrywane przez całą dobę. Stała organizacja ruchu w tej części Starego Miasta zostanie przywrócona do 31 grudnia.

Tegoroczny Jarmark zosanie zorganizowany z większym rozmachem niż poprzedni. Wśród atrakcji pojawi się m.in. karuzela „Młyńskie koło” o wys. 34 metrów. Więcej czytaj tutaj.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor