Kultura 15 cze 2020 | mk
Beatgoszcz. To już ostatki Wiosny Wirtuali [PROGRAM]

Na scenie MCK-u pojawi się m.in. Paweł Molenda – DJ Paulo/materiał mck-bydgoszcz.pl

Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy zaprasza na ostatnie w tym sezonie wydarzenia organizowane online. „Koncertowa środa” (17 czerwca) tym razem odbędzie się pod znakiem hip-hopu.

W poniedziałek (15 czerwca) grupa wyMywammy przedstawi kolejną porcję wiedzy o improwizacji. Wtorek (16 czerwca) dedykowany jest miłośnikom kina: transmitowane będą filmy dokumentalne i fabularne zrealizowane w ramach Bydgoskiej Kroniki Filmowej i krótkometrażowe filmy animowane.

17 czerwca odbędzie się ostatnie wydarzenie z cyklu „Koncertowych śród” – „Beatgoszcz”. Tym razem „salę wypełnią połamane beaty, okraszone solidną dawką basu, od którego trzęsie się powietrze i skreczu, który tnie je, niczym japońska katana” – czytamy na stronie MCK-u. Zaprezentuje się Rafał Skiba (OER) – bydgoski muzyk i producent, związany ze składem B.O.K. Na scenie pojawią się także Kamil Wiśniewski i Paweł Molenda – DJ Paulo.

Wydarzenia można śledzić na Facebooku, na fanpage’ach związanych z działalnością Miejskiego Centrum Kultury. Szczegóły poniżej.

  • 15 czerwca (poniedziałek), godz. 20.00,  fanpage wyMywammy (FB): Impro w odcinkach – odc. 5;

  • 16 czerwca (wtorek), godz. 18.00, fanpage Miejskie Centrum Kultury (FB): Filmowy wtorek z Bydgoską Kroniką Filmową;

  • 16 czerwca (wtorek), godz. 20.00 / fanpage Animocje (FB) i fanpage Kino Orzeł (FB): Krótko i na temat… – Animocje 365 i Kino Orzeł polecają;

  • 17 czerwca (środa), godz. 20.00 / fanpage Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy (FB): Studio i Scena – Beatgoszcz – koncert  na żywo!

Wiosna Wirtuali 2020 – cykl wydarzeń online – rozpoczęła się 14 kwietnia. Pierwotnie została rozplanowna na siedem tygodni, MCK zdecydował się jednak przedłużyć ją do 19 czerwca, pod nazwą „Wiosna Wirtuali na BIS”.

Tego dnia MCK na nowo otwiera kino Orzeł. Szczegóły na stronie mck-bydgoszcz.pl.

mk Autor