Kultura 7 sty 2018 | Redaktor
„Betlejem w Bydgoszczy” już w niedzielę. Bilety jeszcze tylko w jednym miejscu

Nagrania teledysku promującego trasę/fot. Materiały organizatorów

Natalia Kukulska, Mieczysław Szcześniak, Kasia Moś, Beata Bednarz i wielu innych artystów zaśpiewa najpiękniejsze kolędy świata 7 stycznia w hali Łuczniczka podczas koncertu „Betlejem w Bydgoszczy”. Biletów w Internecie już nie ma, ale będą dostępne jeszcze w kasach Łuczniczki.

Trasa koncertowa „Betlejem w Polsce” prezentuje najpiękniejsze kolędy z różnych stron świata. Gości w największych halach 12 polskich miast – m.in. Warszawy, Poznania, Szczecina, Gdyni, Krakowa i Bydgoszczy. Podczas koncertów wystąpią m. in. Natalia Kukulska, Beata Bednarz, Kasia Moś, Igor Herbut, Daria Zawiałow, Mieczysław Szcześniak, Agnieszka Musiał, Mate.O, Dana Vynnytska, Adam Krylik. Wokalistom towarzyszyć będzie AUKSO - jedna z najlepszych orkiestr kameralnych w Europie. Zagra także międzynarodowy zespół  instrumentalistów, stworzony specjalnie na tę okazję.
Każdy z koncertów będzie się składał z czterech części: po prezentacji najpiękniejszych kolęd i pieśni bożonarodzeniowych świata w wykonaniu gwiazd nastąpi składanie życzeń oraz łamanie się opłatkiem (uczestnicy koncertu otrzymają go wraz z programem przy wejściu na koncert), potem odbędzie się wspólne śpiewanie polskich pieśni bożonarodzeniowych oraz wielki finał.
Podczas całej trasy prowadzone będą dwie akcje charytatywne: „Głodnych nakarmić” i „Ambasador Miłosierdzia”.Celem pierwszej jest zebranie środków finansowych na pomoc dla osób niedożywionych. Podczas trasy ubiegłorocznej organizatorzy zgromadzili na ten cel 315 tys. zł.  
Druga akcja - „Ambasador Miłosierdzia” - służy zaangażowaniu jak największej liczby osób do udzielania bezpośredniej pomocy potrzebującym: każdy, kto dostarczy we wskazane miejsca artykuły żywnościowe dla osób potrzebujących, otrzyma tytuł „Ambasadora Miłosierdzia”.
Bydgoski koncert rozpocznie się w niedzielę (7 grudnia) o godz. 18.00. Bilety kosztują 40, 60 i 80 zł. W Internecie już ich nie ma, ale będą jeszcze dostępne przed koncertem w kasach hali Łuczniczka.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor