Kultura 13 maj 2020 | kp
Bydgoszczanin ma szansę na zwycięstwo w Grand Press Photo

fot. Michał Kowalski

Zdjęcie autorstwa Michała Kowalskiego, zrobione w Byszewie koło Bydgoszczy, otrzymało nominację w prestiżowym konkursie fotograficznym Grand Press Photo 2020 w kategorii „Środowisko”.

Michał Kowalski to bydgoszczanin, niezależny fotograf, operator filmowy i entuzjasta sztuki. Jego praca otrzymała nominację w najważniejszym w Polsce konkursie przeznaczonym dla osób zajmujących się zawodowo fotografią prasową i dokumentalną, pracujących w redakcjach prasowych, internetowych, agencjach fotograficznych oraz freelancerów.

Prace uczestników są oceniane przez światowej sławy fachowców. Przewodniczącym jury jest Pieter Ten Hoopen - zwycięzca World Press Photo Story of the Year 2019. Tegorocznych laureatów nagród Grand Press Photo 2020 poznamy w środę (13 maja) podczas internetowej transmisji.

W tym roku do konkursu zgłoszono rekordową liczbę 5273 zdjęć. Jury zakwalifikowało do finału 266 zdjęć 61 autorów. To autorstwa bydgoszczanina zostało zakwalifikowane jako zdjęcie pojedyncze w kategorii „Środowisko”. W tej kategorii o nagrodę walczy jeszcze czterech innych fotografów. Wszystkie można zobaczyć https://grandpressphoto.pl. Zdjęcie bydgoszczanina przedstawia kopię obrazu Matki Boskiej Królowej Krajny z sanktuarium w Byszewie koło Bydgoszczy. Replika unosi się na tratwie przymocowanej do dna jeziora kotwicami.

Prace Michała Kowalskiego można znaleźć pod adresem: www.kowalskimichal.com 

Źródło: https://grandpressphoto.pl/

kp Autor