Kultura 2 sty 2018 | Redaktor
Co mówią gwiazdy o koncercie

Nagrania do kolędy promującej trasę "Betlejem w Polsce"/Materiały organizatorów

Natalia Kukulska, Mieczysław Szcześniak, Kasia Moś, Beata Bednarz i wielu innych artystów wystąpi 7 stycznia w Łuczniczce podczas koncertu „Betlejem w Bydgoszczy”. Dochód z koncertu przeznaczony zostanie na wsparcie akcji „Głodnych nakarmić”.

- Betlejem w Polsce to najpiękniejsze  kolędy z różnych stron świata, z różnych wieków, z rożnych czasoprzestrzeni, z różnych tradycji muzycznych. To jest niezwykła muzyka, która w naszym ojczystym języku zabrzmi po raz pierwszy – mówi Mate.O.
- Bardzo mi się podoba, że całość jest ułożona w spektakl. My jesteśmy tylko głosami. Gramy wszyscy w jednej orkiestrze dla bardzo wyjątkowej Osoby – dodaje Natalia Kukulska.
Trasa koncertowa „Betlejem w Polsce” prezentuje najpiękniejsze kolędy z różnych stron świata. Zagości w największych halach 12 polskich miast – m.in. Warszawy, Poznania, Szczecina, Gdyni, Krakowa i Bydgoszczy. Podczas koncertów wystąpią, m. in. Natalia Kukulska, Beata Bednarz, Kasia Moś, Igor Herbut, Daria Zawiałow, Mieczysław Szcześniak, Agnieszka Musiał, Mate.O, Dana Vynnytska, Adam Krylik. Wokalistom towarzyszyć będzie AUKSO - jedna z najlepszych orkiestr kameralnych w Europie. Zagra także międzynarodowy zespół instrumentalistów, stworzony specjalnie na tę okazję.
„Betlejem w Polsce” to także multimedialne widowisko. Każdy z koncertów będzie się składał z czterech części: po prezentacji najpiękniejszych kolęd i pieśni bożonarodzeniowych świata w wykonaniu gwiazd nastąpi składanie życzeń oraz łamanie się opłatkiem (uczestnicy koncertu otrzymają go wraz z programem przy wejściu na koncert), potem odbędzie się wspólne śpiewanie polskich pieśni bożonarodzeniowych oraz wielki finał.
Koncert „Betlejem w Bydgoszczy” odbędzie się w niedzielę (7 stycznia) o godz. 18.00 w hali Łuczniczka. Bilety w cenie 40, 60 i 80 zł można kupić w Fundacji „Wiatrak” przy ul. Bołtucia 7, w bydgoskich parafiach oraz na stronie www.betlejemwpolsce.bilety24.pl.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor