Kultura 18 cze 2020 | Redaktor
Czy ten koncert to nie u Was? Judyta Wenda w filmowym repertuarze

mat. KPCK

Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury zaprasza na kolejny koncert z cyklu „Czy ten koncert to nie u Was?”. Kompozycje z musicali, kinowych hitów i animacji w piątek (19 czerwca) zaprezentuje Judyta Wenda.

Wokalistka wykona kompozycje z filmów polskich i zagranicznych – zarówno z przebojów, jak i mniej znanych produkcji, m.in. z adaptacji musicali, obrazów nagradzanych Oscarami i filmow animowanych. Akomapaniować jej będzie Adam Lemańczyk.

Judyta Wenda jest absolwentką Akademii Muzycznej im. S. Moniuszki w Gdańsku (specjalność musical). Doświadczenie sceniczne zdobyła biorąc udział w licznych przedsięwzięciach artystycznych, współpracując w trakcie koncertów i spektakli m.in. z Toruńską Orkiestrą Symfoniczną, Polską Orkiestrą Muzyki Filmowej, Studiem Piosenki Teatru Polskiego Radia, Teatrem Muzycznym w Łodzi, Teatrem na Plaży w Sopocie, Narodowym Teatrem Edukacji im. A. Mickiewicza we Wrocławiu czy Teatrem Impresaryjnym w Toruniu.

Aktorka dubbingowa w gdańskim studiu „Tercja”. Laureatka i finalistka ogólnopolskich festiwali (m.in. „Serca Bicie” im. Andrzeja Zauchy w Bydgoszczy, „Pejzaż bez Ciebie” w Toruniu czy „Wschody” w Lublinie). Pomysłodawczyni, reżyserka, aktorka i wokalistka projektu Nowa Scena w Bydgoszczy. Studentka drugiego roku studiów magisterskich na Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy (wokalistyka jazzowa).

Transmisję koncertu będzie można śledzić o 18.00 na profilu facebookowym KPCK. Materiał zostanie także opublikowany na kanale Centrum na YouTubie.

Czytaj także archiwalny wywiad z Judytą Wendą:

Bydgoszcz potrzebuje nowej, musicalowej sceny [ROZMOWA]

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor