Kultura 18 sty 2018 | Redaktor
Ferie w muzeum. Trwają zapisy!

fot. Muzeum Okręgowe/ W. Woźniak

Tworzenie animacji i grafiki, poznawanie historii Bydgoszczy i wykonywanie unikatowych przedmiotów z różnych materiałów to tylko niektóre z warsztatów dla dzieci i młodzieży, w jakich będzie można wziąć udział podczas ferii w Muzeum Okręgowym im. Leona Wyczółkowskiego.

Trwa rezerwacja miejsc na zajęcia organizowane w czasie ferii przez bydgoskim Muzeum Okręgowe. Tegoroczne warsztaty będą nawiązywały tematycznie m.in. do Roku Bydgoskiego Dziedzictwa Przemysłowego (2018) oraz do 95-lecia, które będzie świętować bydgoskie Muzeum.

W czasie od 13 do 23 lutego, w obiektach muzeum na Wyspie Młyńskiej dzieci i młodzież będą mogli wziąć udział w zajęciach: „Z książką ocalam dziedzictwo”, „Moda na prehistorię – rękodzielnictwo”, „W czasach rycerzy – dizajn”, „Śladami Leona – grafika”, „Czym jest dla mnie bydgoskie Muzeum? – animacja poklatkowa”. Zakończenie ferii wraz z pokazem prac oraz teatrzykiem lalek odbędzie się 23 lutego, o godz. 13:00 w budynku przy ul. Mennica 6.

Zajęcia przeznaczone są dla różnych grup wiekowych – 6-7, 8-10 i 11-12 lat. Bilety wstępu w cenie 3 zł można kupować w kasie muzeum lub rezerwować pod adresem mailowym  edukacja@muzeum.bydgoszcz.pl i telefonicznie 52 585 99.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor