Kultura 20 lut 2018 | Redaktor
„Instrukcja zabicia ptaka” w Galerii Autorskiej

fragment plakatu z obrazem Leszka Goldyszewicza / materiały Galerii Autorskiej

Jana Kaja i Jacek Soliński, twórcy GA, zapraszają na spotkanie poetyckie z Bartłomiejem Siwcem i promocję tomu jego wierszy pt. „Instrukcja zabicia ptaka”. Początek w czwartek (22 lutego) o godz. 18.00 w siedzibie galerii (ul. Chocimska 5).

Bartłomiej Siwiec jest prozaikiem, poetą, dramatopisarzem, autorem powieści: „Zbrodnia, miłość, przeznaczenie”, „Autodestrukcja”, „Przypadek Pana Paradoksa”, zbioru opowiadań „Wszyscy byli umoczeni”, zbiorów wierszy „Instrukcja zabicia ptaka”, „Matka i róża”, dramatów „64 pozycje z życia szachisty”, „Wyszła z domu”, „Skóry”. Był nagradzany i wyróżniany, m.in. dwukrotnie nominowany w konkursie na najlepszą Bydgoską Książkę Roku „Strzała Łuczniczki”. Od 2013 r. jest felietonistą „Bydgoskiego Informatora Kulturalnego”.

W czwartek 22 lutego teksty poetyckie Siwca będzie czytał Mieczysław Franaszek.

Podczas spotkania odbędzie się także otwarcie wystawy malarstwa Leszka Goldyszewicza, również pt.„Instrukcja zabicia ptaka”. Goldyszewicz jest autorem kilkudziesięciu wystaw malarskich, jego obrazy znajdują się w zasobach Bydgoskiego Muzeum Okręgowego oraz w prywatnych rękach w kraju i poza nim. W 2015 roku miał w Pałacu w Ostromecku wystawę retrospektywną obejmującą prace z lat 80. aż do współczesnych. - Unika patosu i powagi. Bardziej polega na intuicji i emocjonalności niż na chłodnej racjonalnej kalkulacji (…) - pisze o malarzu Jacek Soliński.

materiały GA
materiały GA
Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor